Skip to Content

پس از چهار سال ریاست بر دولت یازدهم مطرح شد


دولت یازدهم هنوز در روزهای انتخاباتی سال 92 به سر می برد. برای خود آرزو پروری می کند.

نسیم صادق، «برخی نان ندارند بخورند» این جمله آیت الله جنتی در اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری خطاب به دولت یازدهم بود. دولتی که انگار نمیخواهد این موضوع را درک کند و شاید برایش اهمیتی ندارد چرا که اگر داشت تاکنون چاره ای اندیشیده بود و تدبیری از آستین بیرون آورده بود. آخر هرچه بود پای مذاکرات در هتل کوبورگ و جلسات لابی هتل به باد فنا رفت و چیزی برای بیرون آوردن از آستین نمانده است.

چهار سال زمان زیادی برای ساختن و آباد کردن است. آمدند و گفتند که به قدری خراب کاری ها زیاد بوده که نمی توان جبران خسارت کرد. بر فرض که قبول!. به قول دوستی از دوستان اهل سیاست: سه دوره دوره ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی در دست یک تفکر بوده، هاشمی، خاتمی و روحانی. نزدیک به 20 سال یک تفکر مدیریت کشور را به دست داشته پس چرا چنین ادعاهایی مبنی بر عدم توانایی جبران خسارات باقی مانده از دولت قبل هنوز بعد از چهار سال مطرح می شود.؟

در ثانی بر فرض که اینطور بوده، شما در این چهار سال چه گلی بر سر مردمی که به شما اعتماد کردند زدید جز اینکه مردم ما روز به روز ضعیف تر، بی پول تر و ... و مدیران نجومی بگیرتر شدند و بعد به درجه ذخیره نظام نائل آمدند و این روزها با خبر شدیم که نخبه هم بوده اند دوستان.

و اما دولت واقعیت را کتمان می کند. زیر قبای بنفش دولت چیزی برای نشان دادن به مردم نمانده جز فرافکنی، برچسب زنی و بازی با افکار عمومی. فارق از اینکه مردم ما آگاه تر از آنند که با چنین شگردهای نخ نما شده ای وعده های انتخاباتی دولت نجیب تدبیر را به دست فراموشی بسپارند.

دولت یازدهم هنوز در روزهای انتخاباتی سال 92 به سر می برد. برای خود آرزو پروری می کند که: "ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم چون یک ملت بزرگ و یک دولت کارآمد و یک رهبری فرهیخته و آگاه وجود دارد؛ ما در اقتصاد مقاومتی شکست می‌خوریم؟ از این سوال بدتر نمی‌شود."

روحانی رئیس جمهور ایران امروز در مراسمی به کاهش نرخ تورم اشاره کرد و گفت: "در شرایط سخت دنیای امروز همه کشورهای تولیدکننده نفت تقریباً بدون استثنا یا به ذخایر گذشته روی آورده‌اند و یا آنچه را ذخیره کردند به بازار آوردند و یا تورم آنها افزایش یافته است و حتی سه رقمی شده یا ارزش پول ملی آنها کاهش پیدا کرده است اما در این شرایط این جمهوری اسلامی ایران است که رشد اقتصادی را بالا برده و تورم را پائین آورده و ارزش پول ملی را حفظ کرده است."

"بالا رفتن رشد اقتصادی، کاهش تورم و حفظ ارزش پول ملی" دقیقا آروزهایی است که دولت روحانی در چهار سال ریاست بر قوه مجریه نوانست به آن ها دست یابد و امروز در واکنش به انتقادهایی که به عملکرد نامناسب آن ها می شود، به بیان این مطالب می پردازد.

راه حل را آیت الله جنتی به دولت محترم گوشزد کردند که: "اگر کارهایی شده بگویید تا مردم خوشحال شوند، اگر نشده از مردم عذرخواهی کنید و بگویید چرا کاری نشده است."

رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 2.3333333333333335 stars out of 5.