Skip to Content

مدیرکل فرودگاه های استان یزد خبر داد


مدیرکل فرودگاه های استان یزد گفت: از این هفته سه پرواز فوق العاده برای تهران در فرودگاه شهید صدوقی یزد برقرار شد.

به گزارش نسیم صادق،  مدیرکل فرودگاه های استان یزد گفت: از این هفته سه پرواز فوق العاده برای تهران در فرودگاه شهید صدوقی یزد برقرار شد.سعدالله وطن خواه روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به درخواست های فراوان و با رایزنی انجام شده با شرکت ایرلاین قرار شد سه پرواز فوق العاده در مسیر یزد - تهران و بالعکس داشته باشیم.

 

وی اظهار کرد: این پروازها در روز پنجشنبه هفته جاری و یکشنبه و پنجشنبه هفته آینده انجام می شود که پرواز از یزد در ساعت 16و 15 دقیقه و از تهران در ساعت 14و 45دقیقه خواهد بود.

 

مدیرکل فرودگاههای یزد یادآور شد: البته با برخی شرکت های دیگر نیز رایزنی هایی انجام شده که امیدواریم پروازهای فوق العاده بیشتر شود.

 

وطنخواه با اشاره به 120 نشست و برخاست هفتگی در فرودگاه شهید آیت الله صدوقی یزد گفت: هم اکنون در هفته 35 پرواز در مسیر یزد - تهران ، چهار پرواز به کیش، چهار پرواز به اهواز، 9پرواز به مشهد مقدس، دو پرواز به بندرعباس، دو پرواز به عتبات عالیات و چهار پرواز هم به مکه مکرمه داریم.

 

این مسوول با اشاره به آغاز بکار کارگاه آموزشی حرفه ای مدرسین مراقبت پرواز کشور از در هتل صفاییه یزد تصریح کرد: این کارگاه به مدت سه روز با حضور 25تن از مدرسان رشته مراقبت پرواز کشور برگزار می شود.

 

وطنخواه اضافه کرد: هدف از برگزاری این کارگاه سه روزه ارائه جدیدترین دستاوردهای حوزه مراقبت پرواز و برای بروز کردن اطلاعات مدرسان کشور است.

این مسوول با اشاره به برگزاری برخی برنامه های فرودگاه یزد گفت: طی هفته گذشته مراسم روز مهندس و برگزاری محدود مانور طرح اضطراری را در فرودگاه یزد داشتیم.

 

مدیرکل فرودگاههای یزد افزود: این مانور در راستای تقویت و هماهنگی هرچه بیشتر واحدهای عملیاتی و امدادی در زمان وقوع حادثه برگزار شد.

 

به گفته وی این مانور با حضور مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، جمعیت هلال احمر، شرکت هواپیمایی آسمان و ایران ایر، مرکز سوختگیری هواپیمایی و پلیس و سپاه حفاظت و حراست فرودگاه همچنین ایمنی و آتش نشانی فرودگاه به خوبی و با رعایت استانداردها در شرایط بحرانی برگزار شد و مورد ارزیابی دفتر استانداردهای فرودگاهی قرار گرفت.

 

فرودگاه شهید آیت الله صدوقی یزد ( زیر مجموعه اداره کل فرودگاههای استان یزد ) با 1230 متر ارتفاع از سطح دریا در اراضی مسطحی به مساحت 575 هکتار در غرب شهر یزد واقع است و حدود 10 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد.

 

این فرودگاه، مقصد و مبدأ شهرهای تهران، مشهد ، کیش و بندرعباس در پروازهای داخلی و شهرهای دمشق، جده و مدینه در پروازهای بین المللی به حساب می آید که جابجایی مسافر دراین مسیرها توسط حدود 10شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی انجام می شود.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.