Skip to Content

دبیرنخستین جشنواره علمی شهدای گمنام ایران خبرداد


دبیر نخستین جشنواره علمی شهدای گمنام و توسعه میراث فرهنگی ایران از اهدای نخستین تندیس بلورین پایداری بر ارزش‌ها به مردم یزد خبر داد.

به گزارش یزد رسا، نوید کمالی دبیر نخستین جشنواره علمی شهدای گمنام و توسعه میراث فرهنگی ایران امروز در گفت‌و‌گو با فارس در زنجان اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین جشنواره علمی و پژوهشی "شهدای گمنام و توسعه میراث فرهنگی ایران" و نظر به حاشیه‌های تلخ مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در دارالعباده یزد و ایستادگی مردم ولایت مدار این شهر تاریخی بر ارزش‌های اصیل دینی و انقلابی در زیر توفان تهدیدات و توطئه‌های مخالفین این اقدام فرهنگی، نخستین "تندیس بلورین پایداری بر ارزشها" به مردم یزد اهدا می‌شود.

وی ادامه داد: اقدام مردم یزد یک حرکت حماسی و قابل ارزش است، زیرا در اوج فشارها و تهدیدات زیباترین استقبال را از شهدای گمنام به عنوان میراث‌های حقیقی فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی انجام دادند.

این مسئول تصریح کرد: باید پذیرفت اهمیت حرکت و ایستادگی مردم یزد از این رو است که با توجه به همه تهدیدها و فشارهای ایجاد شده توسط گروه‌های تندرو، مردم از خواسته خود که همانا اختصاص بهترین نقطه شهر به شهدای گمنام بود کوتاه نیامدند.

دبیر نخستین جشنواره علمی شهدای گمنام و توسعه میراث فرهنگی ایران با بیان اینکه متاسفانه از نگاهی دیگر تمام این مخالفت‌ها و فشارها یک کارکرد سمبولیک داشت که چیزی سیلی زدن به جریانات ارزشی نمی‌توان آن را تفسیر کرد، یادآور شد: خوشبختانه با درایت مردم با بصیرت و ولایتمدار یزد بار دیگر حماسه‌ای در این استان و کشور خلق شد که می‌تواند به عنوان الگویی جاودان از پایداری بر ارزش‌های انقلاب در حافظه تاریخ ثبت شود.

کمالی ادامه داد: باید پذیرفت به مدد فناوری اطلاعات و رسانه‌های اجتماعی نوین، تمام آنچه در ایام قبل و بعد از تدفین پیکر مطهر شهدای گمنام در یزد اتفاق افتاد در برابر تاریخ نویسان و منصفان عالم موجود است و مطمئنا آیندگان فاقد غرض‌ورزی‌های سیاسی امروز با مشاهده مستندات تاریخ به نیکی از حماسه مردمی یزد در تجلیل از قهرمانان ملی انقلاب و میراث‌های جاودان فرهنگی کشور یعنی شهدای گمنام یاد خواهند کرد.

وی افزود: جشنواره علمی و پژوهشی "شهدای گمنام و توسعه میراث فرهنگی ایران" در تلاش از با فاصله گرفتن از نگاه‌های سیاسی و پررنگ‌سازی ارزش‌های اصیل انقلاب به معرفی و تبیین اهمیت شهدا به عنوان میراث‌های فرهنگی اصیل اسلام و انقلاب می‌پردازد.

وی گفت: نخستین جشنواره علمی پژوهشی "شهدای گمنام و توسعه میراث فرهنگی ایران" به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.