Skip to Content

در آغاز فصل برداشت گل انجام شد ؛


با تلاش مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان میبد براي نخستين بار گل محمدي از اين باغ برداشت شد.

به گزارش یزد رسا به نقل از  میبد خبر، برداشت گل از اولین باغستان گل محمدی در شهرستان میبد با حضور فرماندار،مدیریت جهادکشاورزی و مدیریت شهرک صنعتی جهان آباد میبد آغاز  شد.

پور کوثری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد بیان داشت: این باغستان از سال 1395 به مساحت 4 هزار متر مربع  وبا کاشت 800 اصله نهال گل محمدی با همکاری مدیریت شهرک در شهرک صنعتی جهان آباد میبد احداث شده است. این گلها از نژاد معطر و پر گل می باشد. 

وی افزود: با توجه به سازگاری گل محمدی با اقلیم منطقه و کم آبخواه بودن و مقاومت نسبت به شرایط آب و خاک شهرستان می تواند به عنوان یکی از گزینه های مناسب جهت الگوی کشت و جایگزینی با کشت های پر آب خواه منطقه باشد. رشد سریع و باروری در سال اول و مقاومت نسبت به بیماری ها از جمله مزایای دیگر این کشت محسوب می شود.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود از سال سوم به بعد از 4 هزار متر مربع 350 کیلو گل محمدی برداشت شود که از این مقدار می توان 350 لیتر گلاب تولید کرد ضمن اینکه می توان از غنچه گل محمدی به عنوان دم نوش استفاده کرد.

پورکوثری در پایان گفت: جهاد کشاورزی شهرستان میبد در نظر دارد ترویج و کشت این محصول را در برنامه سال جاری قرار داده همچنین با آموزش زنان خانه دار جهت تولید گلاب و عرقیجات گیاهی خانگی نسبت به ایجاد کارگاه های عرق گیری، روغن گیری و گلاب گیری زمینه اشتغال افراد جویای کار را فراهم نماید.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.