Skip to Content

نماینده ولی فقیه در یزد:


آیت الله ناصری امام جمعه یزد در مراسم گرامیداشت سالروز ورود امام راحل به ایران گفت:انگرانی که امام(ره) از تفرقه داشت از استکبار جهانی نداشت لذا شاهد بودیم هر حرکتی که با هدف ایجاد دوییت و تفرقه ایجاد می شد، خود امام شخصا و با لطایف الحیلی آن توطئه را خنثی می کرد.

به گزارش نسیم صادق به نقل از عصر فرهنگ، آیت الله ناصری امام جمعه یزد در مراسم  گرامیداشت سالروز ورود امام راحل به ایران  با اشاره به مبانی دینی حکومت، گفت: پافشاری اهل بیت بر نقش حاکمیت در جامعه با هدف رساندن جامعه به کمال انسانی صورت می گرفت. اگر به حکومت و ولایت سفارش می شود چون بدین وسیله می توان قوانین الهی را در جامعه پیاده کرد و از این طریق جامعه را به تعالی رسانید.

 

نماینده ولی فقیه در استان، افزود: در حالی که اهل بیت برای برپا کردن احکام خدا و منویات حق و در نتیجه هدایت بندگان خدا تلاش می کنند، تمام مکاتب دیگر با اهداف مادی و حاکمیت حزبی فعالیت می کنند. به همین خاطر هم مکاتب مادی احکام دینی و معنویت برایشان مهم نیست و مناسک دینی را وظایف شخصی می پندارند.

 

وی افزود: امام راحل با هدف احیای آرمان الهی اهل بیت انقلاب را پایه ریزی کرد. پیش از ایشان هیچ شخصی با جامعیت در علوم دینی، تفکر و تعقل و استفاده از تجربیات حرکت های انقلابی پا در این عرصه نگذاشته بود.

 

ناصری اظهار داشت: در اسلام ناب، اصل خدا و مردم هستند و حاکم هستی برای خودش نمی شود. حاکم باید ذوب در خدمت به خدا و خلق خدا شود. در حکومت اسلامی هوای نفس و حزب گرایی مطرح نیست.

 

خطیب جمعه یزد، ادامه داد: هر زمانی که حاکمان ما از این نکته غافل شوند و حکومت را برای حکومت بخواهند و به دنبال مجالی برای دست یابی به مقام و پیاده کردن اهداف حزبی باشند اولین گام را در انحراف از ایده های امام برداشته اند.

 

تفرقه، تنها توطئه ای که امام را نگران می کرد
وی جامع نگری و توجه به تمامی جوانب را یکی از ویژگی های بارز امام راحل دانست و عنوان کرد: امام در این حرکت بزرگ تمامی جوانب را در نظر گرفته بود. در برخورد با توطئه های دشمن، نحوه تعامل با مردم، افراد ذی نفوذ و علما و برخورد با عالم اسلام تمام جوانب را می سنجید و به گونه ای عمل می کرد تا حساسیت دشمن برانگیخته و بیدار نشود.

 

آیت الله ناصری، تصریح کرد: اختلاف و تفرقه امامی را که نه آمریکا و نه استکبار جهانی کوچکترین خللی در عزم وی ایجاد نمی کرد، نگران می کرد. لذا شاهد بودیم هر حرکتی که با هدف ایجاد دوییت و تفرقه ایجاد می شد، خود امام شخصا و با لطایف الحیلی آن توطئه را خنثی می کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان، با اشاره به سالروز بازگشت امام به ایران، عنوان کرد: بعد از فرار شاه تمام انقلابیون از این اتفاق خشنود بودند، بلند نظری و دید وسیع امام مانع ساده انگاری در این زمینه شد. امام به وضوح می دید که دشمن در نظر دارد بعد از شاه از موقعیت استفاده کند و از حرارت انقلاب بکاهد. لذا در بدو ورود به ایران با سخنرانی آتشین خود این توطئه را هم خنثی کرد.

 

امدادهای الهی که به کمک ایران آمد
ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امدادهای الهی در پیروزی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: در زمان مشروطه صدای انقلابیون ایران با صدای روحانیت نجف تفاوت داشت و این تفرقه عامل مهمی در پراکنده شدن مردم و شکست و تحریف مشروطیت داشت. شاه با هدف قصد داشت با تبعید امام راحل به نجف امام در دریای حوزه های علمیه نجف ناپدید شود غافل از اینکه شخصیت والای امام سبب ایجاد موجی انقلابی در این دریا شد.

 

خطیب جمعه یزد، افزود: تبعید امام به نجف در واقع باعث شناساندن عظمت شخصیت امام و اهداف ایشان به علمای نجف و تثبیت موقعیت انقلاب و تایید علمای نجف بود.

 

وی، دومین لطف و امداد خداوند را تبعید امام به پاریس دانست و خاطرنشان ساخت: تبعید امام به پاریس باعث شناساندن انقلاب و ایده های آن به انقلابیون جهانی شد. امام با درایت خود کاری کرد که نظر جهانیان به سوی حرکت آزادیخواهانه مردم ایران جلب شود.

 

آیت الله ناصری در پایان خاطر نشان کرد: تبعیت و همراهی مردم ایران از امام راحل و بذل جان در راه اسلام و انقلاب یکی دیگر از الطاف الهی به امام و مردم ایران بود.

گفتنی است  مراسم بزرگداشت ایام الله دهه فجر همزمان با سالروز ورود امام راحل به ایران، در محل حسینیه ثارالله و به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد برگزار شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.