Skip to Content

گزارشی از فعالیت های این روستا در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی؛


روستای "ابراهیم آباد رستاق" از مجموع ۴۹۳ روستا با ارائه طرح ها و برنامه‌های خود توانست تا در جشنواره روستای دوست دار کتاب به عنوان روستای برگزیده در زمینه فعالیت کتاب و کتابخوانی انتخاب شود.

روستای "ابراهیم آباد رستاق" از مجموع ۴۹۳ روستا با ارائه طرح ها و برنامه‌های خود توانست تا در جشنواره روستای دوست دار کتاب به عنوان روستای برگزیده در زمینه  فعالیت کتاب و کتابخوانی انتخاب شود.

"جلیل ابوطالبی" مدیر کانون فرهنگی هنری میثاق مسجد حضرت سکینه (س) ابراهیم آباد رستاق در مصاحبه با خبرنگار نسیم صادق، در پاسخ به این سوال که چگونه ابراهیم آباد توانست در بین انبوه روستاهای فعال کشور در امر کتاب و کتاب خوانی عنوان روستای برتر را به خود اختصاص دهد، خاطر نشان کرد: کودکان و نوجونان جامعه هدف ما را تشکیل می دادند و بیشترین تلاش ما در جذب این قشر از جامعه به امر کتابخوانی بود.

مدیر کانون فرهنگی هنری میثاق با اشاره به فعایت بیش از یک ساله این کانون فرهنگی تاکید کرد: محور قرار دادن "مسجد" به عنوان مرکز تجمع افراد و در دسترس قرار دادن کتاب مهمترین رویکرد این کانون در ترویج فرهنگ کتابخوانی بود.

وی افزود: در دسترس قرار گرفتن کتاب، آن هم در مسجد که روزانه شاهد رفت و آمد های بی شمار مردم است، باعث شد تا روز به روز توجه مردم به کتاب و آثار آن در زندگی بیشتر شود.

ابوطالبی به تعداد انگشت شمار قعالین کانون فرهنگی میثاق اشاره کرد و گفت: همین تعداد کم با عشق و علاقه خود و با وقتی که برای انجام فعالیت های گوناگون خرج کردند، توانستند تا بیش از 70 نفر که اکثر آن ها را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهد را با کتاب آشنا کنند.

وی رعایت شاخص های مشخص شده از سوی دبیرخانه جشنواره را علت دیگر انتخاب این روستا به عنوان روستای برتر دوست دار کتاب دانست و گفت: تجهیز کتابخانه، برگزاری مسابقات کتاب خوانی، به کار بردن راه کارهای نرم افزاری در آشنایی مردم با کتاب و انجام پژوهش های میدانی ازجمله فعالیت هایی بود که موجب کسب این امتیاز شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر نیز در گفت وگو با خبرنگار نسیم صادق، با اعلام این خبر که "روستای ابراهیم آباد رستاق" با برگزیده شدن در جشنواره روستای دوست دار کتاب توانست مجوز کتابخانه کانون مسجد را کسب کند، افزود: کسب این افتخار حاصل تلاش فعالین کانون فرهنگی میثاق و همچنین دهیاری و شورای اسلامی روستای ابراهیم آباد بوده است.

"هادی ملانوری" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر با اشاره به فعالیت های خوب این کانون در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی تصریح کرد: آموزش مهارت های زندگی، تشکیل حلقه های معرفتی و نشست های از این دست نیز از جمله فعالیت های این کانون فرهنگی است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.