Skip to Content

با حضور دکتر حداد عادل؛


در مراسم افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات قرآن «تسنیم» و دومین دوره مسابقات قرآن «تلاوت»، با حضور غلامعلی حداد عادل، از اتحادیه قرآنی-مردمی یزد بعنوان اتحادیه برتر کشور تجلیل شد.

به گزارش نسیم صادق، مراسم افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات قرآن «تسنیم» و دومین دوره مسابقات قرآن «تلاوت»، با حضور غلامعلی حداد عادل، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسن گروسی مدیر سابق شبکه قرآن سیما و... در تالار سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.مهدی قره‌ شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در نشست ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: مسابقات قرآن تسنیم که مرحله کشوری سومین دوره آن آغاز شده، ویژه دستگاه‌های فرهنگی است و این مسابقات با این هدف برگزار می‌شود تا موضوع قرآن بین دستگاه‌های فرهنگی توسعه بیشتری پیدا کند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم درباره مرحله کشوری دومین دوره مسابقات قرآن تلاوت، عنوان کرد: هدف از برگزاری مسابقات قرآن تلاوت، حفظ قرآن و توجه به مفاهیم قرآنی در جامعه است؛ به این معنی که قاریان قرآن هم قرآن را حفظ کنند و هم به مفاهیم قرآن توجه داشته باشند و حافظان قرآن نیز به مفاهیم قرآن توجه داشته باشند.

در ادامه مراسم غلامعلی حداد عادل، نماینده مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت و گفت: هر کاری که به توسعه فرهنگ قرآنی و ترویج قرآن بینجامد شایسته تقدیر است و باید کمک کنیم تا این امر توسعه پیدا کند.


وی در بخشی دیگری از سخنان خود گفت: همچنین باید ترجمه‌خوانی قرآن را در ایران به یک سنت تبدیل کنیم و باید بپذیریم که 90 درصد از مستمعین ما، عربی را نمی‌دانند و بدون ترجمه، قرآن را نمی‌فهمند.


نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خوب است که همه جلسات ما با تلاوت قرآن آغاز می‌شود اما اگر آنچه که تلاوت می‌شود از سوی مستعمین درک نشود نتیجه مورد نظر به دست نمی‌آید. قرآن در کشور ما زیاد خوانده می‌شود اما کم فهمیده می‌شود.


وی یاد آور شد: همه ما در جمهوری اسلامی ایران وظیفه داریم قرآن را از حاشیه به متن زندگی بیاوریم و فرد فرد جامعه ما باید با قرآن انس داشته باشد، نه اینکه قرآن را فقط از رو بخوانند بلکه باید قرآن را بفهمند و به آن عمل کنند.مردم ما باید بینش قرآنی برای رسیدن به اسلام راستین پیدا کنند.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از اینکه چهار هزار خانه قرآنی بخشی از فعالیت‌های عظیم قرآنی در کشور است باید خوشحال باشیم، ولی بدانیم که در آغاز راه هستیم. باید به جایی برسیم که هر فارغ التحصیل دانشگاهی بینش قرآنی داشته باشد و با قرآن مأنوس باشد تا بتوانیم راه را به سوی تمدن اسلامی باز کنیم.


حداد عادل در پایان افزود: بیاید جرأت کنیم در هر مجلسی قرآن تلاوت شد ترجمه قرآن را نیز قرائت کنیم؛ البته نباید هر ترجمه در مجالس قرائت شود و باید ترجمه‌های مناسب را برای این کار انتخاب کنید.

مراسم افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات قرآن «تسنیم» و دومین دوره مسابقات قرآن «تلاوت»، با حضور غلامعلی حداد عادل، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسن گروسی مدیر سابق شبکه قرآن سیما و... در تالار سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد و در پایان مراسم از اتحادیه موسسات قرآنی استان یزد بعنوان اتحادیه برتر کشور تجلیل بعمل آمد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.