Skip to Content

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر خبر داد:


رئیس اداره ثبت احوال اشکذر در خصوص بیشترین اسامی انتخاب شده از سوی والدین برای فرزندانشان گفت: انتخاب نام امیر علی در بین نوزادان پسر و فاطمه در بین نوزادان دختر، ازجمله بیشترین اسامی استفاده شده است.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر صبح امروز در شورای هماهنگی ثبت احوال این شهرستان با بیان اینکه ثبت وقایع حیاتی از جمله تولد، ازدواج، طلاق و فوت را از وظایف اصلی این نهاد دانست و اظهار داشت: ازدواج و طلاق به صورت غیر‌مستقیم در این نهاد ثبت می‌شود، این در حالی است که ثبت وقایع ولادت و فوت کار اصلی ما بوده و به صورت مستقیم توسط این نهاد ثبت می‌شود.

"عسکری" رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر اعلام ثبت هر کدام از وقایع حیاتی را دارای زمان مشخصی از سوی قانونگذار دانست و تصریح کرد: ثبت ازدواج و طلاق توسط دفاتر ازدواج و طلاق انجام گرفته و آمار برای ثبت نهایی به اداره ثبت احوال فرستاده می‌شود.

وی افزود: والدین موظفند با تولد فرزند خود ظرف مدت 15 روز با مراجعه به ثبت احوال برای صدور شناسنامه و بستگان افراد متوفی نیز باید ظرف مدت زمان 10 روز با مراجعه به ثبت احوال برای ابطال شناسنامه متوفی اقدام کنند.

 عسکری ثبت وقایع فوت در سیستم ثبت احوال استان یزد را علت نداشتن آمار دقیقی از این حادثه بر شمرد و خاطر نشان کرد: آمار ها نشان می دهد که تعداد ولادت های صورت گرفته در این شهرستان نسبت به سال گذشته رشد 1.1 درصدی را داشته است.

وی در خصوص بیشترین اسامی انتخاب شده از سوی والدین برای فرزندانشان گفت: انتخاب نام امیر علی در بین نوزادان پسر و فاطمه در بین نوزادان دختر، ازجمله بیشترین اسامی استفاده شده است.

وی افزود: نام های امیر حسین، ابوالفضل، محمد طاها و علی در نوزادان پسر و نام های زهرا، نازنین زهرا، زینب و ریحانه به ترتیب پرطرفدار ترین نام هاییی است که مردم شهرستان برای فرزندان خود انتخاب می کنند. 

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.