Skip to Contentعضو هیئت مدیره شرکت «یزد منجمد» با اشاره به رکود حاکم بر بازار و مشکلاتی که بر سر راه تولید وجود دارد، از نیمه تعطیل شدن این شرکت خبر داد.

به گزارش نسیم صادق، عضو هیئت مدیره شرکت «یزد منجمد» در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به اینکه این شرکت در سال 64 به ثبت رسیده است، گفت: یزد منجمد در زمینه تولید یخچال‌های صنعتی و سردخانه ثابت و متحرک فعالیت دارد که اکنون به صورت نیمه تعطیل در آمده است.

مهدی عبدالرضا زاده با بیان اینکه رکود اقتصادی حاکم بر بازار، تولید را از رونق انداخته است، ادامه داد: از سال 92 این شرکت با مشکلات اقتصادی و کاهش تولید مواجه شد و تعداد کارگران آن اکنون به هشت نفر رسیده و شاید در هر ماه به تعدادی بسیار کمتر از تعداد انگشتان دست تولید یخچال داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت حمایت همه جانبه‌ای از صنعتگران ندارد، افزود: وام‌ها و تسهیلاتی که اکنون به برخی از تولیدگان جهت رفع موانع تولید ارائه شده است با بهره بسیار بالاست و تسهیلاتی که این شرکت نیز دریافت کرده موجب رونق تولید نشد، بلکه از آن برای پرداخت بدهی‌هایی معوقه پرداخت شده است.

این تولید کننده یزدی با تأکید بر اینکه حمایت‌های ناچیزی که از سوی دولت انجام می‌شود، جوابگوی تولید نیست، گفت: درحالی که قرار بود تسهیلات رفع موانع تولید با بهره 13 درصد به شرکت تعلق گیرد، با بهره 18 درصد ارائه شد که کار را برای ما بسیار سخت کرده است.

عبدالرضا زاده افزود: در حالی که «یزد منجمد» با رونق گرفتن تولید، می‌تواند برای 150 نفر اشتغالزایی داشته باشد اما اکنون نیمه تعطیل است و به صورت تک شیفت بدون اینکه درآمد خاصی داشته باشد به کار خود ادامه می‌دهد.

این صنعتگر یزدی با تأکید بر لزوم برقراری تعادل در بازار ادامه داد: رکود، تغییرات نرخ ارز و عدم  تعادل در بازار سرمایه‌گذاری را با ریسک مواجه کرده و با توجه به شرایط موجود دلالی و واسطه‌گری  بهتر از تولید است و مردم ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در بانک بگذارند و از سود آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ف 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.