Skip to Contentبه نظر می رسد جنتی از کارت زردهای مجلس هراسی نداشته است که اکنون وزارتخانه تحت نظرش، به زنان مجوز خوانندگی داده است که این موضوع برخلاف نظر علما و همچنین قوانین جمهوری اسلامی و دین اسلام است.

به گزارش نسیم صادق، نوشین طافی از انتشار آلبوم «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» به همراهی محسن کرامتی و آهنگسازی پیمان خازنی خبر داد.


این آلبوم با تک‌خوانی نوشین طافی رونمایی شده است و در اقدامی عجیب مجوز خود را از وزارت ارشاد گرفته است.

در همین رابطه حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد در گفت وگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: بنده در جریان این موضوع نیستم.
وی افزود: این سوال را باید از دفتر موسیقی ارشاد بپرسید.


این آلبوم با تک‌خوانی نوشین طافی رونمایی شده است و در اقدامی عجیب مجوز خود را از وزارت ارشاد گرفته است.


تک خوانی زنان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز نبوده و این اقدام وزارت ارشاد خلاف قوانین کشور است.

در حالی که وزارت ارشاد و اسلامی مجوز اقدامات خارج از چارچوب اسلام را داده و از آنها حمایت می کند بهتر است این وزارت خانه پسوند اسلامی را از نام خود بردارد تا اقدامات غیر اسلامی این وزارت خانه باعث تعجب نشود.

پیش از این علی جنتی در حاشیه مراسم رونمایی از نهج‌البلاغه مطلا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ در جمع خبرنگاران در ارتباط با تک‌خوانی بانوان در اجرای آثار موسیقی گفته بود: هرکس در اظهار نظر شخصی خود در این باره آزاد است اما حتی بین مراجع تقلید هم نظر واحدی در این زمینه وجود ندارد. بعضی از مراجع تقلید گفته‌اند تک‌خوانی خانم‌ها اگر موجب مفسده نباشد؛ ایرادی ندارد.


این در حالی است که چون تعیین وضعیت مفسده داشتن صدای زنان برای جامعه مشخص نیست، تک خوانی زنان حرام است.

هنگامی که خبرهای صدور مجوز تک خوانی زنان برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دردسر ساز شد، این وزارت خانه در زمان های مختلف اعلام کرد که تاکنون هیچ گونه مجوز تک خوانی ای برای اجرای بانوان که مخاطبان آنها آقایان باشند، صادر نشده است.


حمایت های زیاد وزارت ارشاد از تک خوانی زنان و پافشاری جنتی بر روی این موضوع منجر شد تا برخی از نمایندگان مجلس جنتی را برای پاسخگویی به مجلس بخوانند.

در ادامه پیروز ارجمند، مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد هم در این خصوص تاکید می کند که هیچ مجوزی برای تک‌خوانی بانوان صادر نشده است و در صورتی مجوز تک‌خوانی صادر شده که کنسرت مختص بانوان باشد.

انتشار آلبوم خانم طافی که تک خوانی زن در آن رعایت نشده است آن هم در حالی که مجوز این اثر از وزارت ارشاد گرفته شده است، این سوال را مطرح می‌کند که مسئولین وزارت ارشاد هنوز تکلیفشان با خود و قوانین جمهوری اسلامی مشخص نیست.

به نظر می رسد جنتی از کارت زردهای مجلس هراسی نداشته است که اکنون وزارتخانه تحت نظرش، به زنان مجوز خوانندگی داده است که این موضوع برخلاف نظر علما و همچنین قوانین جمهوری اسلامی و دین اسلام است.

انتهای پیام/س
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.