Skip to Content

همزمان با افزایش قیمت نان صورت گرفت؛


مسئول بازرسی ونظارت اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان اشکذر از اجرای طرح نظارتی و اختصاصی کنترل قیمت و کیفیت آرد و نان در دوره جدید اصلاح قیمت ها خبر داد.

مسئول بازرسی ونظارت اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان اشکذر از اجرای طرح نظارتی و اختصاصی کنترل قیمت و کیفیت آرد و نان در دوره جدید اصلاح قیمت ها خبر داد.
"میثم فلاح" مسئول بازرسی ونظارت اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان اشکذر د راین باره افزود: قیمت گذاریهای جدید کاملا با محاسبات کارشناسی و با ملاحظات شرایط اقتصادی مردم استان وشهرستانها تهیه شده است از همه نانوایان و صاحبان کارخانه آرد انتظار داریم در زمینه کیفیت بیشتر همکاری کنند و خوشبختانه فعالان این عرصه نان و گندم را کالایی مقدس می دانند و اگر تخلفی در میان بخش اندکی از نانوایان دیده شود به شدت با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

فلاح اصلاح قیمت گندم وآرد را در جهت تقویت اقتصاد این محصول در کشور موثر دانست و گفت : افزایش نرخ خرید تضمینی گندم انگیزه افزایش تولید را بیشتر می کند و برای سال زراعی جاری نیز ۱۱۵۵ تومان تعیین شده است که حتما انگیزه تولید را بیشتر می کند .
وی افزود : برای کسانی که معتقدند آزاد سازی کامل قیمت ها می تواند به بهبود کیفیت و رقابتی شدن فعالیت در این عرصه کمک کند می تواند در طرح آزاد سازی ۲۰ درصد نانواییها(فانتزی ها وخشکه پزها در شهرستان) با رویکرد آزادتر توانمندی خود را نمایش دهند تا به طور نمونه مورد بررسی قرار گیرد و اگر دستاورد خوبی داشته باشد حتما در آینده این طرح توسط دولت گسترش خواهد یافت .
ایشان اضهار داشت: در استان یزد کارگروهی به ریاست استاندار و عضویت سازمان صنعت (دبیر ) ، جهاد کشاورزی ، بهداشت ، معاونت برنامه ریزی استاندار ، سازمان امور اقتصادی ، تعزیرات حکومتی ،اتحادیه و دیگر نهادهای ذینفع تشکیل شده است که به مدیریت و هماهنگی امور مربوط به تولید آرد و نان و قیمت و کیفیت نظارت خواهد کرد .و در شهرستان اشکذر نیز به مانند استان به همین شکل موضوع با دقت و نظارت عالی فرماندار شهرستان در حال اجرا میباشد.
وی افزود : اداره صنعت معدن وتجارت نیز با هماهنگی بازرسی اتاق اصناف و ساماندهی بازرسان و تدوین دستورالعمل های نظارت، به بازرسی ویژه و اختصاصی خود در نانواییها ادامه می دهد.
ایشان در ادامه آمار بازرسی از نانوایان شهرستان را در این زمان روزانه ۳۰ واحد بصورت صبح وعصر اعلام نمود واز نانوایان زحمت کش شهرستان درخواست رعایت دقیق وزن وقیمت ونیز کیفیت نان را داشت.تا مبادا این اداره مجبور به برخورد با واحدهای متخلف گردد.
ایشان در پایان با اعلام شماره تلفن های ستاد خبری این اداره واتاق اصناف۱۲۴-۳۲۷۲۷۸۵۱ و۳۲۷۲۸۴۷۳ از مردم شهرستان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای نانوایی موضوع اعلام تا در اسرع وقت بررسی های لازم صورت گیرد.

گزارش روابط عمومی اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان اشکذر

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.