Skip to Content

امام جمعه یزد در دیدار مسئولان دفتر آستان قدس رضوی:


امام جمعه یزد در دیدار مسئولان دفتر آستان قدس رضوی گفت: زمینی حدود 800 متر به این کار اختصاص داده شده و در حال حاضر در دست ساخت است و بسیاری از کارهایش انجام شده است اما هنوز احتیاج به کمک دارد.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار مسئولان دفتر آستان قدس رضوی در یزد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص این که هیچ زائری نباید به دلیل اینکه جا یا مکان اقامت ندارند، از زیارت آستان قدس رضوی محروم بماند، اظهار کرد: رهبری نسبت به زائرین عنایات زیادی را دارند و به مرحوم طبسی و امام جمعه محترم و استاندار مشهد فرموند شما باید زمینه هایی را به وجود بیاورید تا مردم استان ها به دلیل بی پولی از زیارت امام رضا محروم نشوند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه کارهایی در این راستا صورت گرفت تا اینکه دو سال پیش تصمیم گرفتند برنامه ریزی کنند تا استان ها هر کدام زائرسرایی را در مشهد برای محرومین بسازند، افزود: آستان قدس رضوی جلسه ای را تشکیل داد و قرار بر این شد که شهردار مشهد بتواند زمینه هایی رابه وجود بیاورند تا استان ها بیایند و ساخت و سازهایی را برای محرومین بسازند و ستادهایی تشکیل شد که در راس آنها نماینده ولی فقیه، شهرداری، استاندارو شورای شهر وجود دارد.

وی ادامه داد: زمینی حدود 800 متر به این کار اختصاص داده شده و در حال حاضر در دست ساخت است و بسیاری از کارهایش انجام شده است اما هنوز احتیاج به کمک دارد.

ناصری اذعان کرد: ساخت زائر سرا از منویات رهبری است که در این راستا باید اقداماتی صورت گیرد.

وی همچنین افزود: قطار یزد- مشهد نیز باید دوبانده شود و همه روزه قطار برای رفت و آمد در این مسیر برای زائران وجود داشته باشد.

امام جمعه یزد در پایان گفت: مسئولین باید توجه کنند تا ارتباط یزد با مشهد قوی تر باشد و برنامه ریزی هایی برای پیاده کردن اخلاق و ورحیات و فلسفات امام رضا و سیره ایشان صورت گیرد.

انتهای پیام/ه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.