Skip to Content

رئیس هیئت مدیره وکلا و مشاوران قوه قضائیه استان یزد:


رئیس هیئت مدیره وکلا و مشاوران قوه قضائیه استان یزدگفت: طرح هر مسجد یک حقوقدان با هدف پیشگیری از وقوع جرم ازجمله برنامه‌های کانون وکلای یزد اجرای می‌شود که در هر مسجد یک وکیل حاضرشده و به‌صورت رایگان به سؤالات حقوقی نمازگزاران پاسخ می‌دهد.

به گزارش نسیم صادق، رئیس هیئت مدیره وکلا و مشاوران قوه قضائیه استان یزد در حاشیه همایش اعضای کانون وکلا و مشاوران قوه‌قضائیه استان که شب گذشته در تالار فرهنگیان یزد برگزار شد در گفتگو با خبرنگار یزدندا بابیان اینکه وکیل و قاضی بازوان قانون برای تحقق عدالت هستند گفت: دفتر کانون وکلا و امور مشاوران در سال 1389 برای تحقق حقوق مردم، حمایت از آن‌ها و همچنین ارائه خدمات به وکلا و نظارت روی کار آن‌ها  در یزد تشکیل شد و اکنون این کانون 327 عضو در سراسر استان یزد دارد.

«فرهنگ فاضلی» اظهار کرد: کانون از کمیسیون‌های مختلف از جمله: بازرسی و نظارت، فرهنگی، رفاهی و اجتماعی، انتشارات و پژوهش‌ها تشکیل شده و وکلا عضو این کمیسیون‌ها هستند.

وی افزود: همکاری گسترده با بسیج حقوقدانان یزد در طرح هر مسجد یک حقوقدان با هدف پیشگیری از وقوع جرم ازجمله برنامه‌های کانون وکلای یزد بوده است به صورتی که در هر مسجد یک وکیل حاضرشده و به‌صورت رایگان به سؤالات حقوقی نمازگزاران پاسخ می‌دهد؛ همچنین این طرح در نماز جمعه شهر یزد نیز اجرای شده است.

فاضلی اذعان کرد: حضور وکلا در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه مشاوره رایگان به مردم و قبول کردن حق وکالت افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی از دیگر خدمات کانون وکلای یزد است.

وی عنوان کرد: ارائه خدمات بیمه‌ای، ورزشی و غیره از برنامه‌های کانون به وکلا است.

رئیس هیئت مدیره وکلا و مشاوران قوه قضائیه استان یزد با تأکید بر اینکه کانون وکلا مکانی برای دفاع از حقوق مردم و وکلا است گفت: از مردم انتظار می‌رود به وکلا احترام خاصی قائل بوده و در پرونده‌ها نهایت صداقت را داشته باشند.

تقریباً ۶۰ سال پيش در روز ۷ اسفند سال ۱۳۳۱ لايحه استقلال وکلا با پافشاري‌هاي دكتر مصدق تصويب شد و این روز در تقویم وکلا روز «وکیل» نام دارد اما در تقویم رسمی کشور خیلی به این موضوع پرداخته نمی‌شود.

انتهای پیام/ک

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.