Skip to Content

تبارشناسی «تبارشناس انقلاب» دانشگاه یزد؛


تبار شناس انقلاب دانشگاه یزد همان عضو حلقه کیان، از شرکت کنندگان در کنفرانس برلین و از متهمین فتنه ۸۸ است. همان کسی که عنوان می کند ۴ انقلاب در ایران وجود داشته و دارد، انقلاب مشروطه، انقلاب اسلامی، انقلاب اصلاحات و «انقلاب چهارمی که باید منتظر بود و آن را شکل داد!»

به گزارش نسیم صادق به نقل از عصر فرهنگ، هفته اخیر دانشگاه یزد به نیابت از افراطیون میزبان همایشی با عنوان «تبارشناسی انقلاب» بود. تشکل توسعه و اعتدال که دولتی ها برای انعکاس صدای خود در دانشگاه ایجاد کردند، برای ادای دین خود اقدام به برگزاری همایش برای شناساندن انقلاب به نسل جوان دانشگاهی کرد.

 

حميدرضا جلايي پور، عضو جبهه منحله و غیرقانونی مشاركت به عنوان کارشناس انقلاب مهمان این جلسه بود. جلسه ای که علی رغم تبلیغات با واکنش سرد دانشجویان روبرو شد.

 

 

البته شاید سردی دانشجویان ناشی از اقدامات برگزار کنند گان جلسه بود. اقداماتی که قبلا هم نظیر آن مشاهده شده بود. شاید انتخاب گزینشی سوالات، تک صدایی حاکم بر جلسات و مهمانان سفارشی عامل بی رونقی چنین جلساتی است.

 

علی ای حال، انتخاب سخنران ناراحت کننده تر از علت سرد برگزار شدن چنین همایشی است. طبیعی است که سخنرانی که هیچ نسبتی با انقلاب و نقلابیون ندارد به جای صحبت در مورد انقلاب و تبار انقلابیون به صحبت درباره قلیان بپردازد!

 

تبارشناسی تبارشناس دانشگاه یزد
از «کنفرانس برلین» تا «تبار شناسی انقلاب» یزد

حمیدرضا جلایی‌پور، روزنامه‌نگار، عضو شورای مرکزی حزب منحله و غیر قانونی مشارکت و مدیرمسئول روزنامه‌های جامعه و نوسازی و همچنین رئیس شورای سیاستگذاری روزنامه نشاط بود.

 

 

جلایی‌پور برادر سه شهید به اسامی محمدرضا، علیرضا و حسین است.وی دارای سه پسر به اسامی محمدرضا، علیرضا و مهدی و دودختر به نامهای زهراوهدی می‌باشد. نامبرده دو بار ازدواج کرده است. محمدرضا و علیرضا و زهرا از همسر اول و مهدی و هدی از همسر دوم وی می باشند.


وی عضو اصلی حلقه کیان، از شرکت کنندگان در کنفرانس برلین و از متهمین و دستگیرشدگان فتنه ۸۸ است که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم، کتابی به چاپ رسانده و روانه بازار کرده است.وی در این کتاب عنوان می کند ۴ انقلاب در ایران وجود داشته و دارد. انقلاب مشروطه، انقلاب اسلامی، انقلاب اصلاحات و انقلاب چهارمی که باید منتظر بود و آن را شکل داد!

 

محمدرضا جلایی‌پور پسر وی، دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی دین در دانشگاه آکسفورد و مدیر و بنیانگذار پویش موج سوم (کمپین حمایت از خاتمی و موسوی) در انتخابات ۱۳۸۸ است. او پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ سه بار دستگیر شد و مجموعا پنج ماه را در بازداشت به سر برد. اما سرانجام در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۸۹ با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

 

وقتی محمد رضا جلایی پور دستگیر شد عروس این خانواده فاطمه شمس برای آزادی همسرش و زیر سوال بردن دستگیری همسرش و سایر فتنه گران وبلاگ خود را فعال نمود و در جهت زیر سوال بردن اقدامات امنیتی نظام تلاش جدی کرد .

 

اما فاطمه شمس عروس خانواده جلایی پور که با سوء استفاده از شعر و ادبیات در خدمت اهداف فتنه بود در این راه با زیرکی هرچه تمام تر با استفاده از احساسات و عواطف پاک جوانان ابتدا از دینداری همسر و خودش نوشت و از هیچ اقدامی از نامه نوشتن به شهدای خانواده جلایی پور تا نوشتن از تلاوت قران همسرش و درست کردن تسبیح در زندان و...فرو گذار نکرد و بدین وسیله سعی کرد خود و همسرش را افرادی متدین و مظلوم جلوه دهد.

 

 

فاطمه شمس که در ایام فتنه ۸۸ سعی می کرد که با پوشش و حجاب کامل در مقابل انظار عمومی ظاهر شود و خود را فردی مذهبی و مقید به اصول دین نشان دهد اما پس از فرو کش کردن تب احساسی برخی ها در این فتنه و نا امیدی از تلاش های متظاهرانه و مصنوعی اش و شکست در این حوادث فتنه انگیز هویت واقعی خودش را اینگونه به نمایش افکار عمومی گذاشت.

 

فاطمه شمس در کنار مسیح علی نژاد

 

وی که هم اکنون در انگلستان با پوشش های نا متعارف و غیر اسلامی در اماکن عمومی از خود عکس می اندازد و در صفحات فیس بوک و وبلاگش اینگونه انتشار می دهد.

 

 

 

کدام انقلاب؟ کدام انقلابی؟
در متنی که سایت های همسو با جلایی پور با حذف موارد حساسیت برانگیز منتشر کرده اند، هرچه جستجو شود اثری از انقلاب و تبارشناسی آن دیده نمی شود. تعجبی هم ندارد زمانی که یک تشکل دست نشانده بدون هیچ گونه اصالتی صرفاٌ برای فرمانبرداری از عده ای خاص ایجاد شده، نتیجه ای بهتر از این حاصل نمی شود.

 

مشخص نیست جلایی پور به خاطر سابقه انقلابی خود یا توانایی تربیت و برقراری ارتباط با نسل جوان، همانند آنچه در مورد فرزند و عروسش رواداشته به این همایش دعوت شده است. شاید هم هدف تدارک برای انقلاب چهارم مد نظر وی است.


به هر حال نظارت بیشتر مسئولین امر بر تحرکات افراطیونی که گزینه های خود را بر هرکسی(چه استانداری،چه دانشگاه یزد و چه دانشجویان) تحمیل می کنند ضروری به نظر می رسد.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.