Skip to Content

عارف در دیدار جمعی از دبیران کل احزاب:


رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: با بدست آوردن کرسی­‌های مجلس، دولت را در پاسخگویی به مطالبات به حق مردم همراهی می‌کنیم.

به گزارش نسیم صادق، محمدرضا عارف رییس بنیاد امید ایرانیان در دیدار جمعی از دبیران کل احزاب و اعضای جبهه اصلاح طلبان با بیان اینکه دولت فعلی برآمده از خرد ورزی اصلاح طلبان است، گفت: اصلاح طلبان بدون هیچگونه سهم خواهی به دولت کمک می کنند و در انتخابات مجلس حضور موثری خواهند داشت تا با بدست آوردن کرسی­های مجلس، دولت را در پاسخگویی به مطالبات به حق مردم همراهی کنند.

وی به محدودیت هایی که دولت با آن رو به رو است، اشاره کرد و گفت: در قضیه وزارت علوم ایستادگی رییس جمهوری محترم بر سر وعده هایی که به دانشگاهیان عزیز داده بود قابل تقدیر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: هر چند هزینه‌هایی هم داده شد ولی در نهایت با حضور شخصیتی توانمند و برآمده از تفکر اصلاح طلبی در راس وزارت علوم، جامعه دانشگاهی کشور امیدوار به ادامه مسیر گذشته شده است.

عارف اضافه کرد: از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جریاناتی همچون منافقین تلاش گسترده‌ای در جهت تخریب برخی چهره‌های سیاسی و مذهبی انجام دادند و امروز با نام و نشان دیگری می‌خواهند بین نیروهای اصیل انقلاب فاصله بیاندازند که باید مراقبت کرد در دام طراحی شده این جریانات نیافتاد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اجتماع عظیم مسلمانان در اربعین حسینی آن را افتخار بزرگی برای شیعیان دانست و گفت:حضور میلیونی عاشقان ابا عبدالله‌الحسین(ع) در کربلا که به حق باید آن را حماسه اربعین نامید تنها مختص شیعیان نیست بلکه از مذاهب دیگر هم در این حماسه شرکت کردند و جلوه‌های زیبایی از وفاق و همدلی بین خواهران و برادران اهل سنت و تشیع را به نمایش گذاشتند.

عارف با قدردانی از دولت عراق به جهت تلاش برای تامین امنیت زایران کربلای معلی به تهدیدات گروهک تروریستی داعش اشاره کرد و گفت: با وجود تهدیدات گروهک تروریستی داعش در جهت تحت­الشعاع قرار دادن حماسه اربعین اما با اقدامات موثر مقامات دولت ایران و همکاری خوب دولت عراق این گروهک تروریستی نتوانست به اهداف شوم خود دست پیدا کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: باید با تمهیدات و همکاری دولت‌های منطقه از پیدایش و نفوذ گروهک‌های این چنینی جلوگیری کرد.

وی انقلاب اسلامی ایران را متاثر از آموزه های نهضت امام حسین(ع) دانست و گفت: امام بزرگوار که با همراهی توده های مختلف مردمی توانستند انقلاب اسلامی ایران را شکل دهند، راه و منش اصلاح گرایانه امام حسین(ع) را الگوی خود قرار دادند و اصلاح طلبان نیز بر خود می بالند که پیرو مکتب امام حسین(ع) و در خط امام خمینی(ره) هستند.

رییس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: تفکر اصلاح طلبی نقش موثری در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و جفاست کسانی که خود در زمان انقلاب نام و نشانی از آنها نبود اصلاح طلبان را خارج از دایره نظام معرفی می کنند.

وی وظیفه سخنوران و تریبون داران را در راستای وفاق و همدلی در جامعه بسیار با اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم بین خانواده انقلاب فاصله نیافتد باید بگونه ای سخن بگوییم تا سخن ما در راستای تلطیف قلوب باشد نه اینکه نفاق و کینه توزی را در جامعه بیشتر کند.

عارف با اشاره به اظهارات یکی از حاضرین در جلسه که در ارتباط با نقش احزاب در کاهش فساد در جامعه نکاتی را مطرح کرد، با بیان اینکه فساد در کشور ما نهادینه شده است، گفت: یکی از بسترهای تولید فساد در جامعه نوع نگاه به قانونگذاری است متاسفانه نگاه به قانون گذاری در کشور ما بر اساس مچ­گیری بوده است و عده ای هم به راحتی برای رسیدن به اهداف خود قانون را دور می زنند.

وی یکی از راه های جلوگیری از فساد را حاکمیت تحزب در کشور دانست و اظهار داشت: متاسفانه جایگاه واقعی حزب در کشور ما بدرستی شناخته نشده و فرهنگ کار گروهی و جمعی نیز نهادینه نشده است.اگر می خواهیم حاکمیت مردم بر سرنوشت خود بدرستی تحقق باید، ساز و کار آن از طریق پا گرفتن تحزب در کشور است.

در این دیدار، تعدادی از دبیران کل احزاب نقطه نظرات خود را در خصوص مسایل مختلف کشور از جمله انتخابات مجلس آینده مطرح کردند.

منبع: تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.