Skip to Contentما تنها حرف‌های امام و رهبری را می‌گوییم و آن عده‌ای که از داخل و خارج فشار می‌آورند که جلسات فلانی را تعطیل کنید، بدانند که ما این روایات را از عمد می‌گوییم تا شما زیر سؤال بروید.

به گزارش نسیم صادق، استاد حسن رحیم پور ازغدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران از برخی پشت‌پرده‌های نماز جمعه تهران و فشارهای موجود بر روی ستاد نماز جمعه خبر داد و گفت: برخی به ما ایراد می‌گیرند و با اعتراض می‌گویند که چرا روایت‌های اقتصادی را مطرح می‌کنید مگر اینها سند فقهی دارند؟

 
وی اخطار کرد: ما تنها حرف‌های امام و رهبری را می‌گوییم و آن عده‌ای که از داخل و خارج فشار می‌آورند که جلسات فلانی را تعطیل کنید، این روایاتی را که می‌خواند برای اقتصاد اسلامی و بسیاری از سیاست‌های جاری در مدیریت و قوانین را زیر سؤال می‌برد، بدانند که ما این روایات را از روی عمد می‌گوییم تا شما زیر سؤال بروید.
 
به گزارش «رسا»، رحیم پور ازغدی با بیان این‌که نماز جمعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر نباشد، نماز جمعه نیست، گفت: نماز جمعه‌هایی که مدام می‌گویند آنچه در جوی می‌رود آب است و شب شب و روز روز است و خوبها خوب و بدها بد هستند به درد نمی‌خورد، نماز جمعه‌ای که خدا در قرآن فرمان داد و ائمه اطهار(ع) توصیه کردند آن است که مشکلات جامعه را با استناد به قران و سنت و مباحث عقلی حل کند.
 
وی تأکید کرد: برای من اهمیت ندارد که در این جلسات شرکت کنم یا نکنم و به دوستان هم گفته‌ام که آنچه می‌خواستم مطرح کنم مطرح کردم چراکه معتقدم باید سخنانی را مطرح می کردم که فایده داشته باشد و حالا بدانید که اگر عده‌ای از دست شما ناراحت شدند بدانند که امر به معروف و نهی از منکر کرده‌اید و اگر عده‌ای ناراحت نشدند بدانیم راه را به اشتباه رفته‌اید.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این‌که شأن نماز جمعه امر به معروف و نهی از منکر است به ویژه درباره مسؤولان و صاحبان قدرت و کسانی که درباره دین با این مردمان حرف می‌زنند، اظهار داشت: گفتند شما معمم نیستید و نباید در بحثی وارد شوید که به برخی معممان بر می‌خورد، به این دوستان با واسطه عرض کردم که من از برخی از این آقایان ... اما وقتی شما نمی‌گویید و به وظیفه شرعی روحانیت عمل نمی‌کنید بنده باید بگویم.
 
وی افزود: بر روی ستاد نماز جمعه فشار بسیار است که این روایت‌هایی که پورازغدی درباره بازار می‌خواند عده‌ای از صاحبان قدرت ناراضی هستند، گفته‌اند نباشد بهتر است، احتمالا من از هفته‌های بعد دیگر نماز جمعه نیایم اما این را بدانید اگر به شما گفتند که یک نماز جمعه‌ای برگزار کنید که درباره این همه فتنه و فساد که در همه جا است هیچ چیز نگویید و درباره آنان سکوت کنید و امام ورهبری به تنهایی مجبور شوند حرف بزنند آن نماز جمعه دیگر مرکز امر به معروف و نهی از منکر نیست.
 
رحیم پور ازغدی از مردم خواست که ولایت فقیه را تنها نگذارند و با جریان‌های انحرافی داخل و خارج مبارزه کنند و گفت: از کنار آن کسانی که زمان امام به امام می‌گفتند چه کسانی جواب خون افرادی را می‌دهد که در جنگ کشته می‌شوند و کسانی که با ادبیات مذهبی به جنگ ولایت فقیه آمده‌اند به سادگی عبور نکنید و حرف حق را بزنید حتی اگر کسانی ناراحت شوند.
 
وی تصریح کرد: آنان که معتقدند بهترین رژیم رژیم لیبرال دموکراسی منهای مفاسد اخلاقی است و به من می‌گویند روایاتی که شما می‌خوانید به درد حکومت کردن نمی‌خورد، شما مردم را پررو می‌کنید و بعد عده‌ای مأیوس می‌شوند، همین آیات و روایات اقتصادی درباره بازار را که می‌گویند نخوانید حتی کمونیست لامذهب را به زانو در می‌آورد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این‌که سبک زندگی که پیامبر و قرآن خواسته است این نیست که ما داریم، گفت: مذهب را تنها در زیارت  و عزاداری خلاصه کرده‌ایم و خارج از این مذهب در زندگی ما نیست اگر بود این همه چک بی‌محل، طلاق، دعوا و زندان پر وجود نداشت اینها سبک زندگی نیست بلکه توهین به اهل بیت است اگر بگوییم ما اهل بیتی هستیم.
 
وی گفت: تشیع ما عبارت شده از زیارت، عزاداری و بس، زیارت و عزاداری جزئی از پروژه تشیع است نه همه تشیع، بازار شیعه در روایاتی که من می‌خواندم و گفتند نخوانید اشکالات فقهی دارد، اگر مخالف هستید بیایید بحث کنید.
 
رحیم پور ازغدی با بیان این‌که جای کرسی‌های آزاداندیشی در نماز جمعه است تا به جای این‌که مسؤولان آمار دهند و بروند، مورد بازخواست و سؤال قرار گیرند، تأکید کرد: جای کرسی‌های آزاداندیشی در نماز جمعه است نه اینکه مسؤولان بیایند 10 دقیقه آمار بدهند و بروند؛ اگر می‌خواهید نماز جمعه‌هایتان شلوغ و شلوغ‌تر شود و در سراسر کشور جوانان شهر هجوم بیاورند و از لحظه اول تا به آخر باشند به احکام نماز جمعه براساس اسلام عمل کنید.
 
در این هنگام بود که مردم شعار دادند اباذر زمانه خدا نگهدار تو و رحیم پور ازغدی با بیان این‌که من اباذر زمانه نیستم، یک طلبه هستم و این سخنانی که می‌گویم همه برگرفته از روایات اهل بیت(ع) است، ابراز کرد: توطئه بسیار خطرناکی در جریان است که اقتصاد مقاومتی در داخل شکل نگیرد و هرکسی بخواهد در بخش‌های مختلف فعال شود، نگذارند کار کند.
 
وی تصریح کرد: هرکسی که می‌گوید با این سخنان اقتصاد داخلی فلج می‌ماند باید بداند که ما با خارج مسأله‌مان را حل می‌کنیم و پول‌هایمان هم می‌آید، اما هرکس در برابر غربی‌ها ذلت نشان داده دیده است که هم به پیامبر توهین کرده‌اند و هم به ارزش‌های الاهی کما این‌که بارها کرده‌اند.
 
شرکت کنندگان در نماز جمعه این هفته تهران با شعار هیهات من الذله بر آمریکا و صهیونیسم مرگ فرستادند و به نوعی با تکرار این شعار، حمایت خود را از سخنان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کردند.رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.