Skip to Content

مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد:


مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد از امداد رسانی این جمعیت به 490 آسیب دیده در ایام نوروز امسال خبر داد.

به گزارش یزدرسا، مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، به تشریح عملکرد این نهاد در ایام تعطیلات نوروز پرداخت و اظهار کرد: معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با 10 پایگاه ثابت و 6 پایگاه موقت در طرح نوروز 96 اقدام به ارائه خدمات امدادی به مسافران نوروزی کرد.

رضا سلطانی با بیان اینکه این طرح از 25 اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ادامه داشت، افزود: از مجموع 143 حادثه اعلام شده به مرکز EOS استان، 93 مورد به صورت خدمات حضوری، 35 مورد عملیات جاده‌ای، 4 مورد عملیات سیلاب، 6 مورد حوادث شهری و 5 مورد مربوط به عملیات کوهستان بوده است.

وی اعلام کرد: مجموع تعداد آسیب دیدگان در حوادث اعلام شده به جمعیت هلال احمر یزد، 492 نفر بودند که از این تعداد به 34 نفر اسکان داده شد، 23 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و 15 نفر نیز درمان سرپایی شدند.

سلطانی تصریح کرد: به منظور حمایت از نیازمندان در سال جدید، معاونت داوطلبان هلال احمر استان با همکاری 827 عضو داوطلب و 47 خانه داوطلبی اقدام به تهیه و توزیع 2 هزار و 286عدد سبد غذایی، 24 مورد کمک نقدی به ارزش 59 میلیون ریال و 500 هزار ریال و کمک‌های غیر نقدی برای 753 مورد به ارزش بیش از دو میلیارد و 323 میلیون ریال در قالب طرح فرشتگان رحمت، کرده است.

وی افزود: در ایام نوروز 96، تعداد 20 پزشک داوطلب نیز در دو پایگاه بین جاده‌ای سید نورالدین اردکان و زین‌الدین مهریز به عنوان داوطلب‌یار به ویزیت و معالجه مراجعه‌کنندگان پرداخته‌اند.

مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: سه نفر پزشکان داوطلب به عنوان متخصص ارتوپدی و چشم پزشک، در شهر عقدا، به مدت شش روز در مراکز امور جوانان این شهر، 430 نفر از مراجعه‌کنندگان را به صورت رایگان ویزیت کردند.

سلطانی در تشریح اقدامات معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت: با استقرار 25 پست راهنمای مسافران نوروزی حوزه جوانان این جمعیت با 948 نفر عضو از کانون‌های جوانان، دانشجویی، دانش‌آموزی، طلاب و روستایی در قالب طرح ملی راهنمای مسافران نوروزی به بیش از 277 هزار و 600 نفر از آن‌ها خدمات ارائه داد.

وی افزود: 4 هزار و 500 نفر از مسافران نوروزی از تست فشار خون، بیش از 5 هزار نفر از خیمه نماز، 4 هزار و 700 نفر نیز از فضای دوستدار کودک که معاونت جوان هلال احمر فراهم کرده بود، استفاده کردند.

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان با اشاره به محصولات ارائه شده به مسافران نوروزی ادامه داد: در طرح نوروز 96 بیش از 314 هزار و 890 عدد، شامل نقشه، بروشور و دیگر محصولات ارائه شد و نزدیک به 11 هزار مسافر نوروزی نیز به کمپین نه به تصادفات جاده‌ای پیوستند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.