Skip to Content

حجت الاسلام مدرسی در یادواره شهدا حسن آباد اشکذر:


امام جمعه محمد آباد یزد در مراسم یادواره شهدای حسن آباد اشکذر اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت در مقابل ناملایمات و تسلیم نشدن با وجود وارد شدن شدید‌ترین فشارها مهم‌ترین درس‌هایی است، که می‌توان از واقعه کربلای حسینی فرا گرفت.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، امام جمعه محمد آباد یزد در مراسم یادواره شهدای حسن آباد اشکذر اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت در مقابل ناملایمات و تسلیم نشدن با وجود وارد شدن شدید‌ترین فشارها مهم‌ترین درس‌هایی است، که می‌توان از واقعه کربلای حسینی فرا گرفت.

"حجت الاسلام والمسلمین مدرسی" امام جمعه محمد آباد یزد با اشاره به اینکه پیرامون واقعه کربلا داستان جبر و فلسفه‌ای تحت عنوان محتوم و قطعی بودن واقعه جنگ در این روز را مطرح می‌کنند، خاطرنشان کرد: شان و منزلت امام حسین (ع) و اصحاب ایشان به مراتب بالاتر از این قبیل ادعاها می‌باشد، که به طور ناروا به ایشان نسبت داده می‌شود.

وی با اظهار به اینکه امام حسین (ع) با علم، ایمان قلبی و اعتقاد راسخ قدم در مسیر کربلا گذاشته‌اند، اضافه کرد: با وجود علم نسبت به مشکلات و تهدیدات پیشرو نسبت به خود و خانواده‌شان جان بر کف در میدان نبرد حق علیه باطل شرکت کرد‌ه‌ و در این عرصه قدم برداشته‌اند.

مدرسی فرا رسیدن اربعین حسینی را تسلیت گفت و اظهار داشت: این قبیل مناسبت‌ها فرصت ویژه و مغتنمی برای مطالعه، تحقیق و تدبر پیرامون اهل بیت، عصمت و طهارت (ع) به شمار می‌رود، و مسئولان هیئت‌های مذهبی و طلاب باید انگیزه مطالعات دینی را در مردم تقویت کنند.

امام جمعه محمد آباد یزد با بیان اینکه شهدا والامقام با شهادت خود به ما پیام عزت، مقاومت و استواری دادند؛ گفت: شهدای گمنام درس های زیادی از شجاعت و ایثار در راه اعتلای وطن و سربلندی نظام جمهوری اسلامی به ما آموختند.
 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.