Skip to Content

سخنان متناقض رئیس دولت و بانک مرکزی؛


اینکه حسن روحانی بر اساس چه ملاک و معیاری میزان نرخ تورم را صفر درصد نامیده است جای سوال دارد. این در شرایطی است که در ماه گذشته شاهد افزایش چشمگیر برخی کالاهای اساسی مردم به خصوص در زمینه قیمت مرغ بوده ایم.

به گزارش نسیم صادق، روز گذشته و در جریان همایش روز ملی مهندسی بود که حسن روحانی نرخ تورم بهمن‌ماه را صفر درصد اعلام کرد!


روحانی در این همایش آمار عجیب و غریبی ارائه داد و درباره تورم بهمن گفت: آمار دیروز مرکز آمار نشان می‌دهد تورم بهمن‌ماه صفر بوده است. همه اقتصاددانان می‌دانند که ماه‌های بهمن و اسفند 2 ماهی است که بیشترین تورم را دارد. سال گذشته تورم بهمن 5/5 درصد بود و در جلسات اقتصادی که من هر ۲ ماه یکبار با حضور اقتصاددانان شرکت می‌کنم، هیچکس پیش‌بینی نمی‌کرد تورم بهمن‌ماه صفر باشد و این اولین‌بار است که در کشور چنین چیزی را شاهدیم که کار عظیم و بزرگی است.این اظهارات رئیس جمهور در شرایطی است که مرکز آمار ایران نرخ تورم میانگین در پایان بهمن ماه امسال را با ۰.۶ درصد کاهش ۱۵.۲ درصد و تورم نقطه به نقطه را ۱۴.۴ درصد اعلام کرد که نسبت به دی ماه تغییری نداشت. از سوی دیگر بانک مرکزی نیز اعلام کرد نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به بهمن‌ ماه ۱۳۹۳ نسبت به دوازده ماه منتهی به بهمن‌ ماه ۱۳۹۲ معادل ۱۵.۸ درصد است.حالا اینکه حسن روحانی بر اساس چه ملاک و معیاری میزان نرخ تورم را صفر درصد نامیده است جای سوال دارد. این در شرایطی است که در ماه گذشته شاهد افزایش چشمگیر برخی کالاهای اساسی مردم به خصوص در زمینه قیمت مرغ بوده ایم.
منبع:دانا

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.