Skip to Content

امام جمعه یزد در جمع فعالین قرآنی موسسه امین


امام جمعه یزد خطاب به حافظان و فعالین قرآنی گفت: قدر خودتان را بدانید و این توفیقی است که خداوند به شما عطا نموده تا با کتاب قرآن آشنا شوید، آن را یاد بگیرید، بخوانید، بفهمید، حفظ کنید و به معانی آن عمل نمائید.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در جمع تعدادی از حافظان فعالین قرآنی موسسه امینبا بیان اینکه شرف و عظمت هر کاری مربوط به موضوع و اصل آن کار می باشد و ارزش یاد گرفتن، خواندن و حفظ نمودن قرآن کریم به اندازه خود قرآن است، اظهار داشت: چون قرآن نیز موضوعش مربوط به خدای متعال و احکام الهی و راه سعادت بشر است لذا عظمت قرآن هم به عظمت خدای متعال است.

"آیت الله ناصری" امام جمعه یزد با تأکید بر این معیار قرآنی که انسان ها با هر چیزی که دوست دارند و به عنوان پیشوای خود از آن تبعیت می کنند با همان پیشوا نیز محشور می گردند گفت: در اینجاست که انتخاب های انسان ها معنا و مفهوم خود را پیدا می کند.
وی در ادامه خطاب به جمع حاضر گفت: قدر خودتان را بدانید و این توفیقی است که خداوند به شما عطا نموده تا با کتاب قرآن آشنا شوید، آن را یاد بگیرید، بخوانید، بفهمید، حفظ کنید و به معانی آن عمل نمائید.
نماینده محترم ولی فقیه در استان یزد افزود: انسان باید سعی کند در کارهای مذهبی و دینی خود دچار غرور نشود که هدف شیطان همین است.
آیت ا… ناصری ارزش کار را به جذب افراد به سوی آن دانست و تأکید کرد: جذب نیز از طریق احترام به دیگران به دست می آید و دختران و پسران قرآنی با اخلاق و رفتار و حجابشان می توانند به قرآن عظمت بدهند و به دیگر افراد جامعه بفهمانند که چقدر این کلام الهی در زندگی آنها تأثیرگذار بوده است.
پایان بخش سخنان امام جمعه یزد توصیه به مربیان ، معلمان و مدیران قرآنی بود که روایات و دستورات اهل بیت (ع) را که ذیل آیات آمده است آموزش بدهند تا معلم اخلاق قرآنی تربیت کنند و بتوانند آینده در مقابل شبهات مقابله نمایند.
از دیگر برنامه های این مراسم ، تجلیل از تعدادی فعالین و حاميان قرآنی موسسه ، اهداء بسته فرهنگی از سوی دفتر معظم له به جمع حاضر و اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت ا… ناصری بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.