Skip to Content

صبح امروز برگزار شد


آیین قلک‌شکنی در حمایت از کودکان سرطانی با عنوان «شادی‌تو، شادی من» به میزبانی موسسه خیریه محمد رسول الله (محک) یزد و به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد برگزار شد.

به گزارش نسیم صادق، پنجمین جشنواره بزرگ قلک شکنی  صبح امروز (14 مهر)به میزبانی موسسه خیریه محمد رسول الله (محک) یزد با حضور خیرین و دکتر مجیبیان از پزشکان مجرب و پیشکسوت یزدی در محل مجتمع زنبق برگزار شد.

 

به گزارش سینانیوز، محمد عبقری مدیر موسسه حمایت از کودکان سرطانی محمد رسول الله یزد هدف از اجرای جشنواره قلک شکنی توسط کودکان، را ترویج کمک به کودکان سرطانی از زمان کودکی دانست و اظهار امیدواری کرد: «فرهنگ قلک شکنی جهت کمک به بیماران در مردم نهادینه شود.»

 

وی افزود: در پایان مراسم به کودکانی که قلک‌های خود را به جشنواره می‌آورند لوح تقدیر و هدایایی اهدا می‌شود.»

 

به گفته وی هم اکنون بیش از ۳۰۰ کودک سرطانی زیر ۱۲ سال تحت پوشش این موسسه خیریه است که نیازمند حمایت مادی و معنوی خیرین هستند.

گفتنی است این جشنواره به همت موسسه حمایت از کودکان سرطانی محمد رسول الله یزد و با همکاری بیمارستان شهید صدوقی این استان، اوایل پاییز هر سال با حضور پرشور خیرین برگزار می‌شود.

 


لزوم انجام آزمایش پاپ اسمیر و ماموگرافی به صورت سالیانه!
دکتر جلال مجیبیان اولین متخصص زنان یزدی در مراسم پنجمین جشنواره بزرگ قلک شکنی بر انجام آزمایشات و روش‌های پیشگیری از سرطان دهانه رحم و پستان در زنان تاکید کرد.

 

دکتر جلال مجیبیان در ادامه سخنان‌اش در این مراسم با اشاره به تجارب خود در طول ۶۵ سال طبابتش خطاب به زنان توصیه کرد: «مراقب سلامتی‌تان باشید و از انجام آزمایشات لازم و ضروری غافل نشوید.»

 

وی با تاکید بر پیشگیری از بروز سرطان در زنان گفت: «بانوان باید سالی یک مرتبه به منظور تشخیص سرطان دهانه رحم آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند.»

 

مجیبیان خاطرنشان کرد: «آزمایش پاپ اسمیر آزمایشی بدون خطر است و به راحتی قابل دسترسی است.»

 

این متخصص زنان همچنین بر انجام آزمایش سالیانه ماموگرافی در زنان تاکید کرد و گفت: «آن دسته از زنانی که دارای سابقه خانوادگی هستند و افراد عادی نیز سالی یک مرتبه باید جهت انجام ماموگرافی به پزشک مراجعه کنند.»

 

وی همچنین بر انجام آزمایشات ژنتیک قبل از دوران بارداری به منظور کاهش تولد کودک مبتلا به ناهنجاری‌های ژنتیکی تاکید و تصریح کرد: «خوشبختانه در حال حاضر این آزمایشات در استان یزد قابل انجام است و با تشخیص زودرس از ایجاد معلولیت و تولد نوزاد ناهنجار جلوگیری می‌کند.»

 

در پایان مراسم به کودکانی که قلک‌های خود را به جشنواره آورده بودند لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد.


شایان ذکر است؛ موسسه حمایت از کودکان سرطانی محمد رسول الله یزد در اسفند ماه سال ۱۳۸۶ با همت و تلاش هیات موسس و هیات مدیره و مدیر عامل و کسب مجوز قانونی بطور رسمی آغاز به کار نموده است.

 

همچنین فعالیت اعضاء در این موسسه به صورت کاملاً افتخاری است. این مرکز خیریه به هیچ نهاد دولتی و غیر دولتی وابسته نبوده و بودجه موسسه طبق اساسنامه، از طرق ذیل تامین می‌شود:

جمع آوری هدایا، اعانات، قبول وصیت، وقف و حبس، دریافت حق عضویت، جذب کمکهای نقدی و غیر نقدی مردمی و افراد خیراین موسسه مفتخر است که تا کنون توانسته با حمایت مالی بیش از ۲۰۰ کودک مستمند و مبتلا به سرطان و پرداخت هزینه‌های درمانی و کمک هزینه‌های غیر درمانی در جهت بهبود کیفیت زندگی آنان به کودکان و خانواده‌های یاری رساند.

 

فعالیت این موسسه با توجه به اساسنامه آن انجام امور خیریه در زمینه‌های پزشکی شامل موارد زیر است:
خدمات درمانی – آموزش و پیشگیری – فرهنگی و رفاهی و صرفاً در جهت حمایت از کودکان سرطانی و صعب العلاج است.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.