Skip to Content

تب تغییر نام و نمادهای ارزشی به یزد هم سرایت کرد!


در جلسه اخیر شورای اسلامی! شهر یزد ، اعضاء در اقدامی عجیب . قابل تأمل با پیشنهاد عضو اقلیت این شورای اسلامی ! با تغییر نام انتهای بلوار «بلوار مهر»و جایگزینی نام آن به نام «شهدای زرتشتی» موافقت کردند. این در حالیست که یزد تنها یک شهید زرتشتی دارد !

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، شنیده ها حاکی است در پی جلسه اخیر شورای شهریزد عده ای با فشار برای ن شورا خواستار اقدام عجیب و تأمل برانگیز است اعضاء در اقدامی عجیب با پیشنهاد عضو زرتشتی این شورا ، با تغییر نام انتهای بلوار «بلوار مهر» و جایگزینی نام آن به «شهدای زرتشتی» موافقت کردند.

 

این اقدام شورا در حالی صورت می گیرد که  طبق فتوای مراجع تقلید و قوانین مصوب کشور ترویج و تبلیغ آئین های اقلیت کشور جایز نمی باشد. این دغدغه در ذهن مردم و بزرگان دارالعباده یزد مطرح است که آیا این اقدام در جهت ترویج این آئین نمی باشد؟!


جای تأمل است که این شورا ، نام اسلامی!  را به یدک می کشد ، ولی در عمل، به ترویج ادیان اقلیت کمک می کند.


نام گذاری این بلوار از شهدای مسلمان که تعدادشان حدود به 4 هزار شهید می رسد به نام «شهدای زرتشتی» آن هم با وجود اینکه یزد تنها یک شهید زرتشتی دارد جای تأمل دارد!

 


در این میان عاملی که بر تأسف این اقدام می افزاید ، حضور چند روحانی در این شورا است که گویا این عزیزان به جای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام ـ بر اساس وظیفه و مأموریت ذاتی ـ  با این اقدام عجیب که کمک به ترویج دین اقلیت معدود مردم دارالعباده یزد کمک  کرده اند.

 


مسئولین استان در نظر داشته باشند که ترویج و تبلیغ آئین زردشت ممنوع است و باید نسبت به این مقوله دقت فراوانی صورت گیرد تا یک شورای اسلامی با اکثریت اسلامی خود به این اقدام عجیب دست نزند.


جای بسی تأسف است که چرا آقایان مسئول برای بلواری که به نام «شهیدان اشرف» مزین شده تصمیم به جایگزینی نام می گیرند! مگر این نام دارای ایراد است یا خیابان بی نام دیگری در یزد نمانده است که این نام جایگزین نام شهدای مسلمان ـ که تعدادشان به نسبت تنها جان باخته زرتشتی هم بسیار بالاتر است ـ شود؟پیش تر نیز پارک بزرگ شهر در اقدامی منفعلانه به پیشنهاد تنها عضو اقلیت شورای اسلامی! شهر یزد به نام پارک مارکار تغییر دادند.


مردم دارالعباده یزد با هوشیاری تمام این حرکات شورای شهر یزد و  مسئولین مربوطه را رصد کرده و بیشتر از تبلیغ دین زرتشت ، انتظار ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) را در شهر دارالعباده دارند .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.