Skip to Content

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف استان یزد:


رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف استان یزد از تعطیلی 50 درصدی واحدهای فروش فرش دستباف در یزد خبر داد.

یزد رسا ؛ رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، از تعطیلی 50 درصدی واحدهای فروش فرش دستباف در یزد خبر داد.

مسعود استقامت گفت: قیمت پایین فرش، دیگر رغبتی برای تولیدکنندگان فرش دستباف نگذاشته است و از طرف دیگر رکود حاکم بر بازار موجب شده از مجموع فروشندگان فرش دستباف در یزد تنها 35 تا 40 واحد مشغول فعالیت باشند.

وی با اشاره به وضعیت صادرات فرش  به کشورهای خارجی گفت: فرش یزد از جنس خوبی برخوردار است و دارای طرح و نقش‌های جدید است  و با وجود بازار خوب فرش آن در داخل و استقبالی که از استان‌های اصفهان، تهران، همدان و غیره از آن صورت می‌گیرد، صادرات فرش یزد و اردکان به کشورهای دیگر بسیار کم شده است و تقریبا صفر است.

استقامت با بیان اینکه وعده برجام و برداشته شدن تحریم‌ها هیچ کمکی به صادرات نکرده و حتی وضعیت از گذشته نیز بسیار بدتر شده است، تصریح کرد: متأسفانه تاکنون هیچ حمایتی از سوی دولت برای بهبود وضعیت بازار فرش انجام نشده است.

 رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف استان یزد پرداخت وام‌های کم بهره و بهبود وضعیت صادرات فرش دستباف به کشورهای خارجی را در رونق گرفتن بازار فرش دستباف بسیار مؤثر دانست و افزود: ارائه وام کم بهره در افزیش تولید فرش نقش بسزایی دارد و موجب رونق گرفتن بازار خرید و فروش فرش دستباف می‌شود.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.