Skip to Content

در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه علم و هنر اشکذر مطرح شد


میرغفوری به لزوم کارهای تحقیقای و پایه ای در سیستم جهاد دانشگاهی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: طبق صحبت های انجام شده برای اولین بار در سطح استان یزد، مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی را در شهرستان اشکذر راه اندازی می کنیم.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، "دکتر محمد صالح جوکار" نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه علم و هنر اشکذر ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به جایگاه علم و علم آموزی اشاره کرد و اظهار داشت: جمعیت مولد کشور نسبت به گذشته کاهش یافته و این امر سبب شده تا تعداد دانش آموزان و به طبع آن دانشجویان کشور کاهش یابد.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر با بیان اینکه رقابت امروز دیگر بین دانشگاه های دولتی در حال بروز است، یاداور شد: دانشگاه های ما به خصوص جهاد دانشگاهی باید به سمت و سویی حرکت کنند که موجب تولید علم در کشور بشوند و فلسه وجودی دانشگاه نیز همین است.

وی با اشاره به توفیقاتی که جهاد دانشگاهی از بدو تاسیس تا کنون کسب کرده است، گفت: پایه جهاد دانشگاهی مباحث تحقیقاتی است و باید روز به روز در این راه پیشرفت های بیشتری حاصل شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی به لزوم نیازسنجی در توسعه رشته های دانشگاهی اشاره کرد و گفت: در ایجاد و افزایش رشته های دانشگاهی باید به نیاز منطقه ای که می خواهیم رشته ای را اضافه کنیم توجه گردد.

وی صنعت پرورش اسب و گیاهان گلخانه ای را از جمله ظرفیت های موجود در شهرستان اشکذر توصیف کرد و افزود: همانطور که مسئولین جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و هنر یزد نیز به این امر تاکید داشته اند، ایجاد مرکز گیاهان دارویی در این شهرستان به عنوان اولین مرکز د راستان یزد می تواند مستمر ثمر باشد.

 

"دکتر میرغفوری" ریاست دانشگاه علم و هنر یزد نیز در مراسم افتتاح این واحد دانشگاهی ضمن تبریک ایام الله دهه اظهار داشت: ساختمان جدید دانشگاه علم و هنر اشکذر در زمینی به مساحت هزار و 700 متر مربع و با 9 کلاس درس فعالیت خود را از امروز آغاز می کند.

وی با اشاره به کاهش قشر دانشجو و حرکت جمعیت دانشجویی کشور به سمت رشته های کارشناسی ارشد و دکتری افزود: افزایش رشته در مقطع کارشناسی ارشد با مشکلات و هماهنگی های زیادی همراه است ولی به یاری خداوند در سال تحصیلی آینده دو رشته تحصیلی در این مقطع به دانشگاه علم و هنر اشکذر اضافه خواهد شد.

میرغفوری به لزوم کارهای تحقیقاتی و پایه ای در سیستم جهاد دانشگاهی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: طبق صحبت های انجام شده برای اولین بار در سطح استان یزد، مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی را در شهرستان اشکذر راه اندازی خواهیم کرد.
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.