Skip to Content

اوضاع نابسامان مردم در آستانه نوروز


هرساله با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز از اواسط بهمن تا اواخر اسفندماه بازار با رونق فروش همراه می‌شد، این در حالی است که طی دو سه سال اخیر کسبه اشکذر بازار بی‌رمقی را برای شب عید آغاز کرده‌اند و خرید و فروش در این بازار همچنان راکد است.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، هرساله با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز از اواسط بهمن تا اواخر اسفندماه بازار با رونق فروش همراه می‌شد، این در حالی است که طی دو سه سال اخیر کسبه اشکذر بازار بی‌رمقی را برای شب عید آغاز کرده‌اند و خرید و فروش در این بازار همچنان راکد است.

وقتی به مغازه ها قدم می گذاری، با اجناس متفرقه و عمدتا بی کیفیت مواجه می شویم، اجناسی که با قیمت های بسیار پایین به فروش می رسند چرا که قدرتی برای مردم نمانده که همانند سال های گذشته با مبالغ بالا بتوانند نیاز های عید خود را برطرف کنند.

«دهقانی» یکی از شهروندان اشکذری در گفت وگو با خبرنگار نسیم صادق با اشاره به رکود سنگین در بازار گفت: بیش از دو سال است که هیچ خبری از کار و کاسبی پر رونق نیست و فقط کار می کنیم تا از پس هزینه های خود برآییم و پیشرفتی در کار نیست.

وی با اشاره به رکود بی سابقه در بازار اظهار داشت: حال بازار خراب است و این امر امروز بر هیچکس پوشیده نیست، مردم قدرتی برای خرید ندارند و ترجیح می دهند صرفا ویترین گردی کنند تا اینکه بتوانند مایحتاج عید خود را خریداری کنند.

دهقانی با بیان اینکه سیاست های دولت در راستای حمایت از حقوق شهروندان نیست، گفت: بهتر بود دولت به جای نگارش حقوق شهروندی، قدری برای رفاه مردم وقت می گذاشت و امروز حال و روز مردم این نبود.

مسئولان سازمان حمایت و معاون بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی از کاهش قیمت بیش از ۴هزار قلم کالا خبر داده‌اند اما واقعیت آن است که این کاهش قیمت‌ها هنوز نمود عینی در بازار نداشته‌ و بسیاری از مردم که این کاهش قیمت‌ها را به انتظار نشسته‌اند، آثار عینی این اقدامات برای کاهش قیمت‌ها را ملاحظه نمی‌کنند و به جز کاهش قیمت ۱۰۰ تومانی پودر شوینده، کاهش قیمت برخی انواع ماکارونی یا کاهش ۱۰۰تومانی قیمت ماست کم‌چرب یکی از شرکت‌های لبنی، خبری از کاهش گسترده قیمت‌ها نیست.چندی پیش وزیر بازرگانی در حاشیه هشتمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در تشریح بازار شب عید، چنین گفت: وضعیت بازار شب عید‌ خوب است.!


«کاظمی» دیگر شهروند اشکذری با بیان اینکه گردش مالی در بین مردم وجود ندارد، گفت: در سه تا چهار سال گذشته گردش مالی زیادی در جامعه حاکم بود که هرچند در بعضی مواقع از کنترل دولت خارج و موجب تورم در کشور می شد اما چنین رکود بی سابقه ای را به بار نمی آورد که کسی جرات خرید هایی با مبالغ بالا را داشته باشد.

وی با بیان اینکه رکود در بازار مسکن سبب شده تا عمده کارهای جامعه از رونق بی افتد، تصریح کرد: وقتی از مشکلات مردم سخن می گوییم یعنی مردم سطح متوسط جامعه، در عین حال توزیع ناعادلانه ثروت در جامعه موجب شده تا عده ای اصولا با چنین مباحثی بی گانه باشند.

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.