Skip to Content

پس از امضای طومار توسط مردم اشکذر؛


نشست ائمه جمعه و جماعات و شورای شهر اشکذر به عنوان نمایندگان مردم با امام جمعه این شهر یکی از جدی ترین نشست های تشکیل شده در مخالفت با طرح توسعه فولاد یزد یک بود.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، کارخانه فولادسازی فولاد آلیاژی با ظرفیت تولید بیش از 700 هزار تن بیلت ترکیبی آلیاژی و کربنی در مساحتی به وسعت 300 هکتار در مجاورت کارخانه فولاد آلیاژی ایران به نام «طرح فولاد یزد یک» در حالی عملیات اجرایی آن آغاز شده است که مردم شهرستان اشکذر رضایتی از فعالیت این کارخانه آلاینده ندارند.

مدت ها است که مردم اشکذر نارضایتی خود را به ادامه فعالیت این کارخانه نشان می دهند، امضای طومار اعتراض به فعالیت طرح توسعه «فولاد یزد یک» آخرین اقدام مردم شهرستان در بیان اعتراض به ادامه فعالیت فولاد آلیاژی بود.

نشریات محلی نیز در چندین شماره مشکلات ناشی از فعالیت این کارخانه و طرح توسعه فولاد یزد یک را از جوانب مختلف بررسی و به گوش مسئولین رسانده اند.

نشست امروز ائمه جمعه و جماعات و شورای شهر اشکذر به عنوان نمایندگان مردم با امام جمعه این شهر یکی از جدی ترین نشست های تشکیل شده در مخالفت با طرح توسعه فولاد یزد یک بود.

طرح فولاد یزد یک علاوه بر مشکل آلودگی  زیست محیطی، از نظر مصرف آب نیز مسئله ساز شده است. «طرح فولاد یزد یک» در حالی عملیات اجرایی آن آغاز شده است که 38 لیتر بر ثانیه از آب انتقالی سهم این طرح می شود، یعنی رقمی معادل با 3 میلیون و دویست و 83 هزار و دویست لیتر در روز.! 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.