Skip to Contentمدیر کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: پیست در حال ساخت موتورسواری یزد بعد از پیست موتورسواری شهرستان بافق، دومین پیست بزرگ کشور خواهد بود که می‌تواند محلی برای برگزاری مسابقات ملی، بین‌المللی و اردوهای تیم های ملی باشد.

به گزارش یزدرسا؛ «مسعود شریعتی» در جريان بازديد از پیست موتورسواری در حال ساخت یزد با تاکید بر تسریع در ساخت و تکمیل این پیست، اضافه كرد: با بهره‌برداري از اين پيست، فضایی ایجاد خواهد شد تا جوانان بتوانند به این ورزش بپردازند و آموزش ببینند و در بحث قهرمان پروری نیز با ایجاد زیرساخت‌ها، گام‌های بلندی برداشته خواهد شد .

اين مسئول با اشاره به این نکته که در دنیا، رشته اتومبیل‌رانی و موتورسواری یکی از رشته‌های پرطرفدار است و می‌تواند در پر کردن اوقات فراغت با پاسخگویی به هیجانات نسل جوان تاثیر بسزایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: با حرکتی جدی که در جهت توسعه و گسترش این رشته ورزشی وجود دارد، تلاش خواهیم کرد هر چه سریع‌تر با همکاری دستگاه‌ها و نهادهایی که می‌توانند در ساخت این پیست کمک کنند، شاهد افتتاح این پیست در آینده نزدیک باشیم .

شريعتي در پایان تصریح کرد: رسالت اصلی در ورزش و رشته اتومبیل‌رانی و موتورسواری، فرهنگ‌سازی در استفاده صحيح از اين وسايل است و امیدواریم با همکاری نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی شرایطی فراهم شود تا موتورسواران در پیست حضور یافته و به اجرای حرکات نمایشی بپردازند و دیگر شاهد انجام حرکات نمایشی از سوی موتورسواران در سطح شهر نباشیم .

گفتني است؛ برای اجرای فاز اول این پیست که از اوایل اسفند‌ماه شروع شده و به مدت دو ماه طول خواهد كشيد بالغ بر دو میلیارد ریال هزینه نیاز است كه تاکنون حدود یک میلیارد آن هزینه شده است .

انتهای پیام/

ایسنا
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.