Skip to Content

استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: تحکم و تشکیل شورا راه امر به معروف و نهی از منکر نیست. شاید مردم اصلا شورا را قبول نداشته باشند. باید کار به جامعه ای که بدان نیاز دارد سپرده شود.

به گزارش نسیم صادق، به نقل از عصر فرهنگ، سید محمدمیرمحمدی  استاندار یزد شب گذشته در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، اذعان کرد: احیا به معنی این است که عملی قبلا انجام می شده ولی الان فراموش شده است. از این نامگذاری می توان فهمید امر به معروف و نهی از منکر سابقه و پیشینه دارد.

 

وی افزود: آغاز تجربه امر به معروف و نهی از منکر از زمان بعثت رسول اکرم(ص) رقم خورد، و با فعالیت ائمه اطهار امتداد یافت.

 

مهندس میر محمدی، اظهار داشت: متاسفانه ما شاهدیم دین گریزی در بین جوانان و جامعه زمانی اتفاق می افتد که صدا و سیما عامه مردم را پوشش می دهد. علاوه بر این سازمان تبلیغات، وزارت ارشاد و سایر نهادهای فرهنگی هم ظرفیت کار در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر را دارند لذا طراحی یک دستگاه عریض و طویل در کنار این ارگان ها کارساز نخواهد بود.

 

استاندار یزد، تصریح کرد: باید کار را به خود مردم سپرد. مردم نباید احساس کنند ما قیم آن ها هستیم. باید سیره ائمه را احیا کرد تا مردم تاثیر بپذیرند و حرمت ها حفظ شوند.

 

میر محمدی، اضافه کرد: باید ساختار آموزش و پرورش و نهادهای آموزش عالی به گونه ای طراحی شود که خروجی آن ها مصونیت نسبت به آسیب ها را تضمین کند.

 

وی، گفت: تحکم و تشکیل شورا راه امر به معروف و نهی از منکر نیست. شاید مردم اصلا  شورا را قبول نداشته باشند. باید کار به جامعه ای که بدان نیاز دارد سپرده شود.

 

عالی ترین مقام اجرایی استان در پایان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه از تجربیات موفق دست اندرکاران و دلسوزان به ویژه نماینده ولی فقیه در استان استفاده نمود.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.