Skip to Content

نگاه ویژه‎‎ شهرداری به حوزه فرهنگی در بودجه


بودجه سال آینده، بدون بودجه سازمان‎های وابسته به شهرداری، شامل 122 میلیارد تومان هزینه‎‎ای و 236 میلیارد تومان عمرانی است.

به گزارش نسیم صادق بودجه سال آینده، بدون بودجه سازمان‎های وابسته به شهرداری، شامل 122 میلیارد تومان هزینه‎‎ای و 236 میلیارد تومان عمرانی است.
همشهری نوشت:شهردار یزد در آخرین جلسه شورای اسلامی‌ شهر یزد بودجه سال آینده شهر را با بیش از 60 درصد افزایش نسبت به بودجه مصوب سال گذشته، به میزان 358 میلیارد و 583 میلیون و 500 هزار تومان به شورای اسلامی شهر پیشنهاد کرد.
«محمدرضا عظیمی‌زاده» اعلام کرد: به‌طور قطع طرح و بررسی این بودجه در شورای شهر با اصلاحاتی همراه خواهد بود که شهرداری برای همکاری با اعضای شورای شهر برای پردازش و بررسی بودجه پیشنهادی و اعمال نظر اعضای شورای شهر آمادگی لازم را دارد.

 

پیش‎‎بینی تقاطع غیرهمسطح میدان خاتمی‌
این مسئول با تاکید بر این‌که هزینه‎‎های سنگین عمرانی و ساخت و سازهای گران‎‎قیمت در بودجه سال آینده شورا وجود ندارد، افزود: تنها تقاطع غیرهمسطحی که در بودجه سال آینده شهر یزد پیش‎‎بینی شده است، تقاطع غیرهمسطح میدان خاتمی ‌است.
وی با اشاره به این‌که در بودجه پیشنهادی سال آینده، اعتبار مناسبی برای زیباسازی و همچنین نگهداری شهر در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: نظم و نگهداری در شهرداری یزد ضعیف است و همین امر باعث شده که امکانات و خدمات شهری، فرسوده شود و از بین برود.

 

نگاه ویژه‎‎ شهرداری به حوزه فرهنگی در بودجه
شهردار با بیان این‌که شهرداری نگاه ویژه‎‎ای به حوزه فرهنگی در تدوین بودجه سال آینده داشته است، اعلام کرد: اعتبارات فرهنگی در بودجه سال آینده برای هزینه‎کرد از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یا هزینه‌کرد به صورت مشارکتی با مجموعه‎‎های فرهنگی و بخش‌خصوصی، افزایش چشمگیری خواهد داشت.
عظیمی‎‎زاده گفت: از دیگر بخش‎‎های مهم در بودجه سال آینده شهر یزد، پرداختن به مرمت و نوسازی آسفالت معابر شهر است که در سال جاری نیز با قوت دنبال شده و در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت. وی همچنین به اعتبارات بخش فضای سبز شهر در سال آینده اشاره کرد و افزود: امسال سطح فضای سبز شهر افزایش قابل توجهی یافته و قرار است که این روند افزایشی در سال آینده به صورت گسترده‎تری دنبال شود.

 

تاکید بر دانش‎بنیان شدن فعالیت‎های شهرداری
شهردار یکی دیگر از بخش‌های بودجه سال آینده شهرداری یزد را دانش‎بنیان شدن فعالیت‎های شهرداری در حوزه برنامه‎ریزی اعلام کرد و گفت: قرار است که با انعقاد تفاهم‌‌نامه با دانشگاه‎های استان از پایان‎‎نامه‎‎های مرتبط با موضوعات و مشکلاتی که شهرداری یزد به آن دچار است، حمایت شود.
وی با تاکید بر این‌که فعالیت‎‎های شهری باید دانش‎‎بنیان و علم‌محور شود، افزود: رسیدگی به معضلات عمق محله‎‎های شهر و پرداختن به طرح‌‌های ریز و پرهیز از هزینه‎‌های تملکی گسترده در تدوین بودجه سال آینده مورد نظر است.
این مسئول اعلام کرد: در سال آینده، اعتبارهای مشخصی برای هر آزادسازی در نظر گرفته شده و این در حالی است که در سال‎‎های گذشته اعتبار مشخصی برای تملک و آزادسازی در اختیار مناطق شهرداری قرار می‎‎گرفت.

 

توجه خاص به ناوگان شهری در سال آینده
عظیمی‌زاده گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل و تکمیل طرح بی.آر.تی به صورت خاص از دیگر بخش‎های مهم بودجه سال آینده شهرداری است که برای تحقق این بودجه، اجرای طرح‎‎ها و منافع مشارکتی به صورت خاص و ویژه در نظر گرفته شده است. وی افزود: فرصت مناسبی برای بررسی بودجه سال آینده در اختیار شورای شهر است و رویکرد شهرداری در بودجه، همان رویکرد شورای شهر خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد که با تصویب این بودجه، شاهد کمترین تغییرات در بودجه سال آینده شهر باشیم و شهرداری بتواند بودجه را به صورت کامل محقق کند.

 

236 میلیارد تومان بودجه عمرانی سال آینده
شهردار گفت: بودجه سال آینده، بدون بودجه سازمان‎های وابسته به شهرداری، شامل 122 میلیارد تومان بودجه هزینه‎‎ای و 236 میلیارد تومان بودجه عمرانی است.
وی تصریح کرد: سازمان‎های وابسته به شهرداری سهمی‌از بودجه شهرداری دارند که در بودجه پیشنهادی به این موضوع اشاره شده است، اما سازمان‎ها درآمدهای مجزایی دارند که باید براساس بودجه پیش‏‏بینی شده به صورت مجزا به شورا ارسال شود.
این مسئول در پاسخ به این‌که میزان تحقق بودجه 9 ماهه امسال 128 میلیارد تومان بوده که احتمال تحقق بودجه را غیرممکن می‎‎کند، اظهار کرد: بخشی از عقب‎‎افتادگی از بودجه امسال با فروش اموال شهرداری براساس سهم مصوب که نزدیک به 30 میلیارد تومان است، محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین بخش‏‏هایی از بودجه به صورت نقدی نیست و به صورت تهاتر املاک و عوارض و اسنادی است که در بودجه سند خواهد خورد. از این رو پیش‏بینی می‎‎شود که با توجه به افزایش درآمدهای شهرداری در ماه‎های پایانی سال، بودجه امسال به صورت کامل محقق شود.
وی درباره مواردی از بودجه که قرار است افزایش 60 درصدی را تامین کند نیز گفت: درآمد تمام بخش‌ها در بودجه سال آینده با افزایش پیش بینی‌شده است که به صورت ویژه می‏‏توان به بخش‌‎‎های درآمدی عوارض و کمک‌های دولتی و همچنین طرح‎‎های سرمایه‎‎گذاری و مشارکتی شهرداری اشاره کرد.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.