Skip to Content

رییس اداره محیط زیست مهریز خبر داد


رییس اداره محیط زیست مهریز از شناسایی و دستگیری 24 شکارچی متخلف در سالجاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نسیم صادق رییس اداره محیط زیست مهریز از شناسایی و دستگیری 24 شکارچی متخلف در سالجاری در این شهرستان خبر داد .
دستگیری 24 شکارچی متخلف در مهریز
'مهدی تیموری امروز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با تلاش ماموران و محیط بانان این اداره شکارچیان متخلف در منطقه حفاظت شده کالمند ، بهادران و روباز در دامگاهان شناسایی و نسبت به تشکیل پرونده و اعلام به مراجع قضایی اقدام شد .

وی ادامه داد: در این مدت 11 فقره پرونده متخلفان صید و شکار در شهرستان مهریز تشکیل شده که هنوز توسط مراجع قضایی در حال بررسی و اقدام قانونی است .

رییس محیط زیست مهریز گفت: توسط شکارچیان متخلف که اکثرا غیر بومی هستند 10 راس شامل 9 راس کل و بز و همچنین یک راس آهو شکار شده است .

تیموری میزان خسارت وارده در این مدت را افزون بر 180 میلیون ریال اعلام کرد که باید توسط شکارچیان متخلف مهریز پرداخت شود .

منطقه کالمند بهادران مهریز یزد در سال 1355 به دلیل تخم گذاری پرنده با ارزش و کمیاب هوبره و همچنین برخورداری از وضعیت اکولوژیکی مناسب جهت ادامه حیات گونه های ارزشمند جانوری و گیاهی مختلف از جمله آهو و زاغ بور به عنوان منطقه شکار ممنوع و از اول خرداد ماه سال 1370 با تصویب شورای عالی محیط زیست بصورت رسمی در زمره مناطق چهار گانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و به عنوان حفاظت شده اعلام گردید.

کالمند در 20 کیلومتری شهرستان مهریز و 50 کیلومتری مرکز استان و بهادران در 85 کیلومتری بزد قرار گرفته است.

وسعت این منطقه حدود 250 هزار هکتار برآورد شده که بیش از نیمی از مساحت آن را نقاط دشتی و مابقی را ارتفاعات صعب العبور، کوهپایه ها و تپه ماهور ها تشکیل داده است.

مهریز با 50 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد .

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.