Skip to Content

شماره مشترک مورد نظر سرکاری می‌باشد!


در دفتر حضور ندارد و منشی می‌گوید مشخص نیست که چه زمانی مراجعه کند.خوشحال از پیشرفت تکنولوژی با شماره همراهی که در سایت قرار داده شده تماس می‌گیریم و منتظر پاسخ می‌مانیم، اما باز هم دریغ از یک پاسخ کوچک در حد: «الان در جلسه ام، بعدا تماس بگیرید!»

به گزارش نسیم صادق به نقل از عصر فرهنگ، قلیان گذشته از صدمات و لطماتی که به سلامت وارد می‌کند، معضلات فرهنگی بسیاری را نیز به همراه دارد. قهوه‌خانه‌ها و کافی شاپ هایی که با عرضه قلیان جوانان را جذب خود می‌کنند خواسته یا ناخواسته مسیر را برای انواع مشکلات و انحرافات دیگرآنها هم فراهم می‌کنند.

 

شاید به خاطر همین مشکلات بود که برخورد با واحدهای صنفی که اقدام به عرضه قلیان می‌کنند، از قدیم یکی از مطالبات مهم مردم از مسئولین بوده است.

 

خوشبختانه و با روی کار آمدن دولت تدبیر (و علی‌رغم مخالفت عده‌ای از مقامات رده بالا) اخیراً با پیگیری‌های صورت گرفته بخشنامه‌ای برای برخورد با عرضه قلیان به تمام مراکز استان ابلاغ شده است.

 

 

در این بخشنامه مقرر شده که هر گونه عرضه قلیان حتی در قهوه‌خانه (که پیش از این مجوز عرضه قلیان داشته‌اند) ممنوع و با متخلفین برخورد شود.

 

هنوز منتظر اقدام موثر از سوی اداره بهداشت هستیم
با ابلاغ این بخشنامه منتظر اقدامات جدی برای رخت بر بستن قلیان از دارالعلم یزد بودیم. ولی علی‌رغم حمایت قانون و دولت متأسفانه تا کنون هیچ تغییری در وضعیت عرضه دخانیاتی نظیر قلیان شاهد نبوده‌ایم. این اهمال ما را بر آن داشت تا علت را از مسئولین جویا شویم. در اولین قدم با حضور در دفتر سید «غریب بیژن نیا»، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد، دریافتیم که اداره تعزیرات صرفاً مسئولیت برخورد قانونی با واحدهای متخلفی که از سوی اداره بهداشت معرفی می‌شوند را بر عهده دارد.

 

بیژن نیا، در این خصوص اذعان داشت: متأسفانه علی‌رغم تاکید چندباره مسئولین اداره تعزیرات حکومتی و الزامات قانونی تا کنون از سوی اداره بهداشت گزارشی به ما ارائه نشده است. حتی قاضی شعبه بهداشت اداره تعزیرات حکومتی استان در جلسه‌ای به دوستان از اداره بهداشت مراتب نارضایتی ما از این کم کاری‌ها را ابلاغ کرد.

 


اتاق بازرگانی و اتاق اصناف باید اقدام کنند
صحبت‌های مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد خبرنگار عصر فرهنگ را پای صحبت‌های مهندس حسن سلمانی مسئول بهداشت محیط شهرستان یزد، نشاند.

 

سلمانی گفت: هر چند بخشنامه مذکور به معاونت مرکز بهداشت شهرستان یزد، ارسال‌شده، اما هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است.


کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان یزد، اذعان داشت: در اصل این بخشنامه مربوط به اتاق بازرگانی است، بازرگانی باید اقدام کند و تنها بازدیدها باید با هماهنگی اداره بهداشت و اماکن نیروی انتظامی صورت گیرد.

 

وی با اشاره بر این نکته که سه مورد از وظایفی که در این بخشنامه بر اجرای صحیح آن تاکید شده بر عهده اتاق بازرگانی و اتاق اصناف است، تصریح کرد: برخورد با قهوه‌خانه‌هایی که اقدام به عرضه قلیان می‌کند، برخورد با کافی شاپ ها و رستوران‌هایی که قلیان عرضه می‌کنند، و مراکز فاقد پروانه مربوط به اتاق اصناف و اتحادیه‌های مربوطه است.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اکنون به راحتی می‌توان با واحدهای متخلف برخورد کرد، گفت: تا به حال بازرگانی بخشنامه‌ای با این جدیت نداشته است.


شماره مشترک مورد نظر سرکاری می‌باشد!
طبیعتاً مسئول بعدی که باید جوابگوی مطالبات مردمی باشد، مهدی باغستانی رئیس اتاق اصناف مرکز یزد است. وی در آن واحد رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک را نیز بر عهده دارد.

 

با جست و جوی نام باغستانی به راحتی به صفحه دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور می‌رسیم. خوشحال از اینکه بالأخره مسئولی پیدا شده که داوطلبانه با انتشار شماره تماس خود در فضای مجازی راه را برای ارتباطات مردمی هموار کرده است با وی تماس می‌گیریم.

 

 

در دفتر حضور ندارد و منشی می‌گوید مشخص نیست که چه زمانی به دفتر مراجعه کند. باز هم خوشحال از پیشرفت تکنولوژی با شماره همراهی که در سایت قرار داده شده تماس می‌گیریم و منتظر پاسخ می‌مانیم، اما باز هم دریغ از یک پاسخ کوچک در حد: «الان در جلسه ام، بعدا تماس بگیرید!»

 

ارسال پیامک هم افاقه نمی‌کند. گویا شماره‌های درج شده برای سرگرمی است نه پیگیری! باور ندارید امتحان کنید.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.