Skip to Content

یزد رسا بررسی می‌کند


به‌رغم سپری شدن افزون بر یک‌سال و نیم از فعالیت دولت کنونی، دلسوزان نظام همچنان چشم‌انتظار آغاز تغییر نگاه واقعی دولتمردان به پتانسیل‌های داخلی و محور قراردادن «اقتصاد مقاومتی» به معنای واقعی کلمه هستند؛ اقدامی که با تداوم برخی رویکردهای ناصواب کنونی از جمله «افزایش» بودجه همایش‌های سال 94 در بودجه پیشنهادی دولت سازگاری ندارد

نسیم صادق؛ وقتی مردم همه را مبهوت می‌کنند!

 

حضور مردم در راهپیمایی بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باز هم شگفتی ‌آفرید؛ چه این‌که 36 سال از پیروزی انقلاب گذشته است و طبق محاسبات متعارف مادی، برآیند تحریم‌ها و مشکلات موجود در جامعه باید دلسردی مردم و بی‌انگیزگی آنان برای شرکت در چنین مراسمی باشد. اما بر خلاف پیش‌بینی‌های دشمنان خارجی و ژرف‌ننْگران داخلی، امسال هم مردم با شور و نشاطی خاص سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌ خود را گرامی داشتند.

 

دل‌هایی پردرد از بی‌دردی؛ اما همچنان دلداده و بصیر

به راستی راز حماسه‌آفرینی‌های ملت در چنین بزنگاه‌هایی چیست؟ مگر نه این‌که مردم با مشکلات گوناگون معیشتی ناشی از عوامل گوناگون دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند؟ و مگر نه این‌که وقتی پای سخنشان می‌نشینی، دلی «پردرد» از برخی «بی‌دردی»‌ها دارند؟ پس چرا باز هم این‌گونه پرشور و باانگیزه در چنین مراسمی حاضر می‌شوند؟ مراسمی که نه‌ کم‌ترین اجباری در آن است، و نه کم‌ترین دستاورد شخصی به دنبال دارد.

 

 واقعیت این است که مردم با گذشتِ افزون بر سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی به چنان سطحی از بلوغ سیاسی و توان تحلیل دست یافته‌اند که بوق‌های تبلیغاتی دشمن در خارج و پالس‌های دلسردکننده در داخل نمی‌تواند آنان را از اصل نظام و ولایت فقیه و آرمان‌های امام(ره) و شهدا، دور سازد.

 

 

آن‌ها از سویی مشکلات موجود را با گوشت و پوست خود لمس می‌کنند و از سوی دیگر به خوبی می‌دانند که در یک ارزیابی منطقی، هیچ‌گاه اصول هم‌وزن فروع محاسبه نمی‌شود. از همین روست که همه کاستی‌ها و نامهربانی‌های مسئولان و دستگاه‌های گوناگون را در ظرف زمان و مکان «فروع» می‌سنجند و اجازه نمی‌دهند به عشق و پای‌بندی‌شان به «اصول» خدشه وارد سازد؛ اصولی که برترین جلوه‌های آن در اصل نظام جمهوری اسلامی، اصل مترقی ولایت فقیه، شخص امام(ره)  ورهبری و آرمان‌های شهدای به خون تپیده نمایان گردیده است.

 

برگ برنده نظام در مصاف با دشمنان

برگ همیشه برنده جمهوری اسلامی ایران نیز همین حضور آگاهانه مردم در صحنه‌های گوناگون انقلاب بوده است؛ حضوری که باعث اقتدار روزافزون نظام در صحنه‌‌های بین‌الملل و نومیدی فزاینده دشمنان قسم‌خورده شده است.

 

اینک زمامداران نظام سلطه به خوبی می‌دانند که با وجود چنین ملتی آگاه و زمان‌‌شناس، خواب‌های شیطانی‌شان در باج‌خواهی از نظام اسلامی تعبیر نخواهد شد و جمهوری اسلامی به پشتوانه این مردم بصیر، هر ضربه دشمن را با ضرباتی کوبنده‌تر پاسخ خواهد داد.

 

آن‌ها که دائم «روی میز بودن همه گزینه‌ها» را بلوف می‌زنند، نیک می‌دانند که گزینه روی میز ما همین مردم باصلابتی هستند که با سرانگشت اشاره رهبری به صحنه می‌آيند تا بلاگردان نظام اسلامی‌ خود باشند.

 

آیا دولتمردان تجدیدنظر می‌کنند؟

چه خوب است در این شرایط تعیین‌کننده که مذاکرات هسته‌ای به مراحل خاص خود رسیده است، رئیس‌جمهور محترم و هیأت مذاکره‌کننده ایرانی، در برخی خوش‌بینی‌های زیاد از حدّ و رویکردهای خویش، تجدیدنظری جدّی کنند و با نصب‌العین قراردادن رهنمود اخیر رهبر فرزانه انقلاب درباره مذاکرات و با پشتوانه این ملت صبور و بصیر، مذاکرات را به مسیر صحیح‌ خویش بازگردانند و مانع تداوم گستاخی‌های کاخ سفید و تکرار اقدامات نابجا از جنس گفتگوی تلفنی با اوباما و پیاده‌روی تأمل‌برانگیز با وزیر خارجه امریکا شوند.

 

خنثی‌کردن توطئه‌ها با محوریت «اقتصاد مقاومتی»

حضور پرشور مردم دررفراندوم 22بهمن بار دیگر نشان داد که ملت پای انقلاب خود ایستاده است و دولتمردان باید بیش از دل‌بستن به مذاکرات، به این مردم و انبوه پتانسیل‌های نهفته در داخل دل ببندند و با نگاهی انقلابی به درون برمبنای رونق‌بخشیدن به «اقتصاد مقاومتی»، توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

 

بی‌گمان، دولت یازدهم با تکیه به اراده و وفاداری توده‌‌های گوناگون مردم می‌تواند با تمرکز «واقعی» بر «اقتصاد مقاومتی»، حربه تحریم‌های دشمن را به‌شدت‌ ناکارآمد کند. مردم هم نشان داده‌اند که هرگاه مسئولان فراتر از شعار و کلی‌گویی، در عرصه عمل پای کار آمده‌اند، با حضور و صبوری خود آنان را در تحقق اهداف بلندشان یاری رسانده‌اند.

 

 

اینک نیز به‌رغم سپری شدن افزون بر یک‌ سال و نیم از فعالیت دولت کنونی، دلسوزان نظام همچنان چشم‌انتظار آغاز تغییر نگاه واقعی دولتمردان به پتانسیل‌های داخلی و محور قراردادن «اقتصاد مقاومتی» به معنای واقعی کلمه هستند؛ اقدامی که با تداوم برخی رویکردهای ناصواب کنونی از جمله «افزایش» بودجه همایش‌های سال 94 در بودجه پیشنهادی دولت سازگاری ندارد!
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.