Skip to Content

معاون استاندار یزد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با اشاره به اهمیت ساماندهی مهاجرت در استان یزد، گفت: طرح آمایش اتباع بیگانه در استان یزد اجرا می‌شود.

به گزارش نسیم صادق، محمدعلی طالبی پیش از ظهر امروز در کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی استان یزد با بیان اینکه مهاجرت به خودی خود، امر بدی نیست و مسئولان نباید با نظر بدبینی به آن نگاه کنند، اظهار داشت: فرصت‌ها و تهدیدهای فراوانی در این رابطه وجود دارد و مسئولان باید سعی کنند تا از فرصت‌ها به بهترین و بیشترین شکل ممکن بهرمند شوند و در عین حال کمترین آسیب را متوجه استان سازند.


وی با تاکید بر اینکه استان یزد برخلاف دهه‌های گذشته که استانی مهاجر فرست بوده در دهه کنونی استانی مهاجر‌پذیر است، بیان کرد:  مسئولان استان یزد با توجه به شرایط موجود استانی و کشوری قادر به جلوگیری و توقف مهاجرت به استان و یا از استان یزد نیستند.


طالبی با اشاره به اینکه جذابیت‌های استان یزد فقط به مباحث اقتصادی خلاصه نمی‌شود، بیان کرد: استان یزد در زمینه بازار اشتغال، وضعیت فرهنگی، علمی، اجتماعی، دانشگاه‌ها و وضعیت امنیتی نسبت به دیگر استان‌های کشور شرایط مناسب‌تر و سودمندتری را برای زندگی فراهم کرده است.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ادامه داد: در بسیاری از نکاتی که مهاجران به عنوان علت مهاجرت به استان یزد عنوان می‌کند مقوله امنیت و ثبات در استان بسیار پررنگ‌تر است.


طالبی تصریح کرد:  برخی از استان‌ها وظیفه تامین آب و درآمد برای استان‌های دیگر کشور را به عهده دارند که در این امر می‌توان وظیفه ایجاد اشتغال در استان را از جمله وظایف ملی استان یزد در قبال دیگر نقاط کشور عنوان کرد.


وی خاطرنشان کرد: پذیرش وضعیت مهاجرت در استان و شناخت دقیق  و توجه ویژه به ابعاد آن، می‌تواند کمک بسیار زیادی به مدیریت مهاجرت، در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از مهاجرت در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی امنیتی و قضایی به حساب آید.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد افزود:  یکی دیگر از رسالت‌های استان یزد که بسیار مهم و حائز اهمیت است، تأثیرگذاری افراد بومی به لحاظ فرهنگی و اجتماعی بر روی افراد غیر بومی و مهاجر است.


طالبی عنوان کرد: مردم یزد نه تنها نباید از فرهنگ غلط تأثیر‌پذیری داشته باشند، بلکه باید با شیوه‌های صحیح نسبت به انتقال فرهنگ اصیل یزد به افراد غیر بومی و مهاجر اقدام کنند.


وی تصریح کرد:  تأثیرگذاری فرهنگ بومی سبب ایجاد انسجام فرهنگی و اجتماعی و به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از مهاجرت به استان می‌شود.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد اظهار داشت:  رعایت حقوق شهروندی در ارتباط با سکونت افراد در هر نقطه‌ ایران، از جمله موارد بسیار حائز اهمیت در ارتباط با مدیریت مهاجرت به حساب می‌آید.


طالبی گفت:  آمار مقایسه‌ای 9 ماه گذشته نسبت به زمان مشابه در سال قبل حاکی از کاهش چشمگیر آمار شاخص‌های امنیتی و جرائم در سطح استان یزد است.


وی تصریح کرد:  کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی استان یزد باید با تشکیل کمیته‌ای تخصصی بحث مهاجرت را به صورت ویژه در دستور کار مدیریت استان قرار دهد تا ظرف مدت 3 یا 4 ماه کاری به ارائه موارد و راهکارهای اجرایی در این رابطه بپردازد.


طالبی در مورد اتباع بیگانه گفت:  معاونت سیاسی استانداری، اطلاعاتی کامل و به روز در ارتباط با اتباع مجاز در استان دارد ولی متأسفانه در مورد اطلاعات اتباع غیرمجاز هنوز اطلاعات کافی و جامع در اختیار این معاونت نیست.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای طرح آمایش اتباع، این نقص هر چه سریع‌تر برطرف شود و نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه و مهاجران در استان یزد اقدام شود.
منابع: تسنیم و فارس

انتهای پیام/ج
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.