Skip to Content

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس:


سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه مجلس تلاش خود را برای کنترل واردات و حمایت از تولید داخلی کرده است گفت: اما متاسفانه دولت گوشش بدهکار حرف های مجلس نیست و هم سویی ندارد.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب به مسئله اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی غیر از حرف، بیانیه  و نوشتار عملأ هیچ چیز را مردم در کشور در راستای اقتصاد مقاومتی شاهد نبودند.

 

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده با شاره به تضادی که  دولت با بخش خصوصی  ایجاد کرده است افزود: دولت امروزه به جای اینکه از پتانسیل بخش خصوصی در فضای اقتصاد مقاومتی در راستای بهره وری و فراوری استفاده کند متاسفانه بیش از حد در احیای تشکیلات و همکاری بخش خصوصی در راستای تولید کار شکنی کرده است!

 

وی اهدای تحصیلات بانک توسعه ملی به بخش های تولیدی را نمونه بارز کارشکنی دولت در همکاری با بخش خصوص دانست و گفت: متاسفانه با وام های واهی بیش از یک سال، سرمایه گذاری را متوقف کرده است.

 

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: همچنین در راستای اهدای هزینه بر گردش بنگاه های تولیدی، بانکها بدترین کارشکنی را در بخش خصوصی انجام داد به گونه ای که با توجه به اوج تحریم ها در سال جاری هنوز شاهد اصرار دولت بر خام فروشی هستیم.

 

حجت الاسلام زارع زاده تصریح کرد: به جای اینکه در بخش کشاورزی برای در توسعه، بهره وری بالا و صرفه جویی در بخش آب برنامه ریزی شود، مسئولان به دنبال پاک کردن صورت هستند و ضمن روی اوردن به واردات می گویند «صرفه در تولید، آن هم در مواد استراتژیک و مهم چون گندم و سیب زمینی نیست!»

 

نماینده مردم مهریز، خاتم، بافق، بهاباد و ابرکوه اذعان کرد: اگر به دقت نگرش شود به وضوح مشخص می شود که نه تنها مسائل کشور هم سو با بحث اقتصاد مقاومتی نیست بلکه اختلاف آنچه مدنظر رهبری است عمل می شود.

 

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با تأکید بر حمایت تولیدات داخلی خاطرنشان کرد: امروزه با کم کردن تعرفه ها و باز گذاشتن مسیر قاچاق بازار، کشور از جنس منجل خارجی پر شده تا جایی که اگر تولید کننده توان تولید هم داشته باشد متاسفانه بازاری برای فروش برایش باقی نمانده است.

 

حجت الاسلام زارع زاده گفت: هر فرد غیر کارشناس هم پا در بازار بگذارد مشاهده میکند که چه وضعیت بسیار بدی در رابطه با تولیدات داخلی به وجود آمده است و تولیدات خارجی تمتم مصرف کشور را عرضه می کنند.

 

وی ادامه داد: دولت هم در این راستا نه تنها هیچ برنامه ای برای کنترل قاچاق و بالا بردن تعرفه های واردات ندارد بلکه برعکس، فضاهای واردات را برای تولید کننده ها کاملا باز گذاشته است.

 

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه مجلس تلاش خود را برای کنترل واردات و حمایت از تولید داخلی کرده است تصریح کرد: اما متاسفانه دولت گوشش بدهکار حرف های مجلس نیست و هم سویی ندارد.

 

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت: گاهی بعضی از بحث های اقتصاد مقاومتی در مجلس به چالش هم کشیده شد اما مشکلات را ناجوان مردانه به گردن مجلس می اندازند و همیشه مجلس اوج تلاش خودش را در راستای بیانات رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی دارد.

 

حجت الاسلام زارع زاده افزود: قوانینی را که مجلس در احکام ثابت مصوب کرد همسو با همین مساله اقتصاد مقاومتی بود به ویژه بحث منع خام فروشی اما متاسفانه قدرت اجرایی کشور در دست مجلس نیست.

 

وی با بیان اینکه در فضای نظارت خیلی هسویی بین دولت و مجلس وجود ندارد اذعان کرد: وزرا دولت یازدهم بر خلاف دولت قبل اصلا تمایلی به همکاری با نمایندگان مجلس ندارند و انگار از یک نوع لجاجت پیروی می کنند که نمونه بارز آن در استان یزد قابل مشاهده است که در رابطه با معدن بافق هیچ نوع همکاری در راستای تولید و فراوری در استان نه تنها انجام ندادند بلکه با خام فروشی همکاری بسیار تنگاتنگی به وجود آوردند!

 

در سال آینده مجلس قطعا در همین سو حرکت خواهد داشت و در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و رفع موانع قانونیش قدم های بزرگی را بر خواهد داشت که از همین امروز تلاش هایی شروع شده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.