Skip to Content

استانداریزد درمراسم تودیع ومعارفه مدیرجدید کتابخانه‌های یزد:


استاندار یزد در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید کتابخانه‌های عمومی یزد گفت: امروز جامعه ما با انواع و اقسام سرگرمی های متعدد رو برو است، بعضی از این سرگرمی ها باعث غفلت انحراف افراد می شود. باید مراقب باشیم که عمر افراد جامعه با چنین سرگرمی هایی تباه نشود.

به گزارش نسیم صادق به نقل از عصر فرهنگ، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید کتابخانه‌های عمومی یزد با حضور حجت‌الاسلام «سیدمحمدرضا واحدی» معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، استاندار و معاون سیاسی امنیتی وی در تالار اجتماعات مجتمع رفاهی فرهنگیان یزد، برگزار شد.


در این مراسم ضمن تجلیل از تلاش‌های «محمدحسین پارسائیان» مدیرکل پیشین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان «رقیه دوست‌ فاطمیها» به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل معرفی شد.

 

مهندس میرمحمدی استاندار یزد در این مراسم، با اشاره به جایگاه ویژه کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب یکی از ارکان مهم علم و ادب است. هرچه مراکز فرهنگی گسترش یابد، جامعه ای سالم تر و بالنده تر خواهیم داشت، یکی از این مراکز فرهنگی کتابخانه است لذا نمی توانیم به این مرکز مهم بی توجه باشیم.

 

وی افزود: خوشبختانه در استان یزد ظرفیت خوبی از نظر مراکز علمی، کتابخانه و اهمیتی که اعضا به علم و دانش اندوزی می دهند، موجود است.

 

میرمحمدی، اظهار داشت: امروز جامعه ما با انواع و اقسام سرگرمی های متعدد رو برو است. بعضی از این سرگرمی ها باعث غفلت  انحراف افراد می شود. باید مراقب باشیم که عمر افراد جامعه با چنین سرگرمی هایی تباه نشود.

 

استاندار یزد، خاطر نشان کرد: مراکز فرهنگی نظیر کتابخانه ها باید با ایجاد انگیزه در جوانان گرایش آن ها را به کارهای مفید افزایش دهند و لازمه این ایجاد انگیزه عشق و علاقه بسیار است.

 

مهندس میرمحمدی، خاطر نشان کرد: با بررسی های صورت گرفته و مشاهده وجهه خوب، شناخت لازم و تجربیات مفید خانم دوست فاطمی ها نهایتا به این گزینه رسیدیم.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم شاهد انگیزه بیشتر و عشق و علاقه مردم به مراکز کتابخانه ها و همچنین هماهنگی بیشتر بین مراکز و ادارات جهت ایجاد یک حرکت بالنده در راستای کتابخوانی علمی – ادبی باشیم.

 

گفتنی است، دوست فاطمی ها پیش از این مسئول روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد بوده است.
انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.