Skip to Contentتصویر سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس مربوط به نشست مشترک فرماندهان و مسئولان سپاه با حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه در حدود سال‌های ۷۱ یا ۷۲ است.

به گزارش نسیم صادق ، سردار قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند۱۳۳۵ در روستای رابُر استان کرمان است. وی پس از پیروزی انقلاب، همزمان با کار در سازمان آب کرمان، به عضویتِ مجموعۀ "سپاه افتخاری" که به وسیلۀ پدرِ شهید قاضی تأسیس شده بود، درآمد. با حمله عراق به خاک ایران، سردار سلیمانی چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش داد و به جبهه‌های جنوب اعزام کرد و کمی بعد، خود در رأس یک گروهان به سوسنگرد اعزام شد تا جلوی پیشروی عراق در جبههٔ مالکیه را بگیرد.

 

سردار سلیمانی در بیشتر عملیات عمدهٔ نظامی دوران جنگ با عراق، شرکت کرد. با پایان یافتن جنگ در ۱۳۶۷، لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که، از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند. او تا زمان انتصاب به فرماندهی سپاه قدس، با باندهای قاچاق مواد مخدر در نزدیکی مرزهای ایران و افغانستان مبارزه کرد. سال ۱۳۷۹، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، فرماندهی کل قوا، سلیمانی را به تهران فراخواند و مسئولیت سپاه قدس را به او سپرد. مسئولیتی که قاسم سلیمانی را به کابوسی در ذهن آمریکایی‏‌ها بدل ساخت.

 

عکس زیر تصویر سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را نشان می‌دهد که بین سردار شهید حاج احمد کاظمی‌ و سردار شهید نورعلی شوشتری نشسته است. این تصویر مربوط به نشست مشترک فرماندهان و مسئولان سپاه با حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه در حدود سال‌های ۷۱ یا ۷۲ است.http://www.jahannews.com/images/docs/files/000413/nf00413275-1.jpg

سایت اطلاع رسانی شهید احمد کاظمی در مورد این تصویر نوشت: «امروز به برکت نهضت جهانی اسلام و جبهه مقاومت اسلامی‌یکی از این مردان آسمانی که به فرموده مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان شهید زنده یاد کردند در بین همگان شناخته شده اند و در این تصویر یک شهید زنده بین دو شهید نشسته است.»

در این تصویر حجج اسلام محرابی ، مهربانی ، و نیک عیش نیز مشاهده می‌شوند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.