Skip to Content

مدیرکل فرهنگ وارشاد استان یزد خبر داد


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب یزد از تفویض اختیار ممیزی کتاب به استان یزد خبر داد و گفت: بحث ممیزی کتاب پیش از این فقط در تهران و قم انجام می شد.

به گزارش نسیم صادق، علی غیاثی ندوشن در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب یزد در گفتگو با مهر اظهار داشت: پیش از این بحث ممیزی کتاب به صورت متمرکز تنها در تهران و قم انجام می شد اما اکنون اختیار آن به برخی استانهای دیگر نیز تفویض شده که یزد نیز در زمره آنها است.

 

وی عنوان کرد: استانهای اصفهان، ‌ خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، زنجان و یزد از استانهایی هستند که از این پس ممیزی کتاب در ادارات کل ارشاد آنها انجام می شود.

 

مدیرکل ارشاد استان یزد اظهار امیدواری کرد: امکان اجرای ممیزی کتاب از ابتدای سال ۹۴ در ا داره کل ارشاد اسلامی استان یزد فراهم شود.

 

غیاثی ندوشن ادامه داد: در زمینه صدور پروانه نشر نیز قرار است، اختیاراتی به استان تفویض شود که با این اقدام، به طور قطع وضعیت نشر و چاپ در استان بهبود خواهد یافت.

 

وی یادآور شد: در حال حاضر مجوز صدور و خروج محصولات چاپی نیز به طور متمرکز انجام می شود که قرار است به برخی استانها نظیر یزد تفویض شود.

 

غیاثی ندوشن در مورد تبدیل یزد به پایتخت کتاب عنوان کرد: یزد جزو پنج کاندیدای تبدیل به پایتخت کتاب ایران است و امیدواریم با همکاری دستگاه های مختلف بتوانیم یزد را نه تنها به پایتخت کتاب ایران بلکه به عنوان پایتخت بین المللی کتاب معرفی کنیم.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.