Skip to Content

اولین قدم در نقد گویش یزدی؛


کتاب «نشک‌ خوروسی و قصه های دیگر» نوشته اسدالله شکرانه با باز آفرینی از ۱۰قصه مرحوم مهدی آذر یزدی با «گویش یزدی» که نقد این اثر توسط زهرا دهقان دهنوی کارشناس ارشد ادبیات صورت گرفت.

به گزارش نسیم صادق به نقل از یزد هنر، در ابتدای جلسه احمد رضا قدیریان مسئول برگزاری  با تشکر از حضور فرهیختگان عرصه هنر و بزرگان این رشته به تشریح جلسه پرداخت وگفت: این دومین جلسه نقد از سلسله جلساتی است که به همت خانه کتاب و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود در این جلسه به نقد کتاب نشک خوروسی و قصه های دیگر نوشته اسد الله شکرانه توسط زهرا دهقان دهنوی خواهیم پرداخت.


وی اظهارداشت: یکی از گامهای موثر که می توان شاهد اثری خوب در حوزه هنر و فرهنگ باشیم نقد است در آن نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف کمتر شود  نقد یک عرصه تقریبا کمتر پرداخته شده است و باید بیشتر به این عرصه توجه و روی آن بیشتر کار شود تا در تمام حوزه ها آثار بهتری از نویسندگان شاهد باشیم.


در ادامه جلسه نقاد کتاب زهرا دهقان دهنوی در مورد کتاب و مقدمه ی آن صحبت و این جلسه بررسی اینکه باز آفرینی چه نقشی در ادبیات دارد؟ و  در مورد مهدی آذر یزدی و آثار محتوای وی مورد نقد قرار گرفت و انگیزه های نویسنده را در نگارش این اثر که با گویش یزدی می باشد برشمرد همچنین  محتوای آثار را برای کودکان و بزگسالان بسیار ارزشمند دانست.


این کارشناس ارشد ادبیات در نقد کتاب نشک خوروسی و قصه های دیگر به علائم نگارشی اشاره کرد و افزود: ای کاش در این کتاب به علائم نگارشی توجه بیشتری شده بود تا بتوان در آن کلمات را بهتر ادا کرد.


دهقان دهنوی در کل این کتاب را مناسب تلقی کرد و گفت: اگر کسانی بخواهند در عرصه های قصه گویی، گویندکی و فیلم سازی و ...  شرکت کنند محتوای بسیار مناسب دارد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.