Skip to Content

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر در جمع خبرنگاران اشکذری


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اشکذر با اشاره به وجود هزار و هفت موقوفه در شهرستان اشکذر، گفت: تا کنون 932 موقوفه از این تعداد در سامانه ثبت اطلاعات موقوفات به ثبت رسیده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر در نشست خبری که به مناسبت هفته وقف برگزار شد، یکی از برنامه های مهم این اداره را اجرای امینانه نیت واقفین خیراندیش عنوان کرد و اظهار داشت: 70 الی 80 درصد موقوفات شهرستان در خصوص اهل بیت و امام حسین (ع) است.

"حجت الاسلام والمسلمین کرمی" رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اشکذر اطلاع رسانی اجرای نیت واقفین را امری مهم دانست و گفت: این نیت ها باید درست و در جای خود اجرایی شود.

وی با بیان اینکه وقف راه گشای بسیاری از مشکلات جامعه است، افزود: در زمانی که بحث سازمان تبلیغات اسلامی مطرح نبود، اعزام مبلغین از طریق سازمان اوقاف صورت می گرفت.

حجت الاسلام کرمی شناسایی و اجرایی شدن وقف هایی که تا کنون ثبت نشده اند را از دیگر کارهای اجرایی این اداره عنوان کرد و گفت: بیش از 70 مورد از این دست موقوفات تا کنون شناسایی شده که دو مورد آن مربوط به روزه خوانی 28 صفر و خانه عالم شهر خضرآباد بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون 91 مورد از موقوفات شهرستان اشکذر توسط این اداره سند دار شده است، گفت: پیش بینی می شود که این تعداد تا پایان سال جاری به 131 مورد افزایش یابد.

کرمی با اشاره به وجود هزار و هفت موقوفه در شهرستان اشکذر، گفت: تا کنون 932 موقوفه از این تعداد در سامانه ثبت اطلاعات موقوفات به ثبت رسیده است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.