Skip to Content

نظر مردم اشکذر در خصوص عملکرد شورای شهرشان


یکی از شهروندان اشکذری در خصوص عماکرد شورای شهر، گفت: همدلی و همزبانی یکی از ضروریات مباحث مدیریت شهری در اشکذر بود که من فکر می کنم شورای شهر توانسته از عهده این کار به خوبی برآید.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شوراها باید مدیریت شهر و روستا را به عهده داشته باشند می توان گفت شورای اسلامی شهر و روستا نمادی دیگر از اداره امور به دست مردم است و توفیق شوراها جهت دست یافتن به این هدف تنها با اعتماد مردم صورت می‌گیرد. مجلس و دولت نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند که امروزه شوراها با همدلی و همزبانی که بین آن ها وجود دارد، می‌توانند برای خروج از رکود، فعالیت‌های موثری انجام دهند.

در این بین رسانه‌ها به خصوص رسانه های مردمی نقش موثری در شناساندن فعالیت‌های مدیریت شهری به عموم مردم دارند.کارهای بزرگی در شهر صورت می‌گیرد که رسانه‌ها می‌توانند با نگاه تیزبینانه و نقد منصفانه در آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی در جهت ترویج فرهنگ شهری به شوراها کمک کنند و آنچه چهره واقعی مدیریت شهری در شورا است را به خوبی به مردم نشان دهند.

یکی از شهروندان اشکذری در گفت وگو با خبرنگار نسیم صادق، ضمن تشکر از فعالیت های شورای شهر اشکذر طی چهار سال گذشته، اظهار داشت: همدلی و همزبانی یکی از ضروریات مباحث مدیریت شهری در اشکذر بود که من فکر می کنم شورای شهر توانسته از عهده این کار به خوبی برآید.

شریفی با بیان اینکه شوراها نمایندگان مردم هستند و باید پیگیر مطالبات به حق مردم شهرشان باشند، گفت: مردم اشکذر نیازهای رفع نشده زیادی نظیر حمل و نقل شهری، فضای سبز و امکانات رفاهی و غیره دارند که تنها با پیگیری نمایندگان آن ها قابل رفع است.

وی با بیان اینکه با انتخاب شهردار توسط شورای شهر، شاهد تحولات اساسی در مبلمان شهری و به خصوص فضای سبز بوده ایم، تصریح کرد: امروزه بزرگ ترین مشکلی که مردم اشکذر با آن مواجه هستند بحث حمل و نقل شهری است.

شریفی افزود: اتوبوس های شهری عموما دیر به ایستگاه می آیند، خطوط مشترک با زارچ وقت زیادی از مسافرین می گیرد و به طور صریح می توان گفت که سیستم حمل و نقل شهری توجهی به وقت زندگی شهروندان ندارد.

دهقان نیز دیگر شهروند اشکذر با بیان اینکه شورای شهر توانسته تا حد زیادی توقعات جامعه را پاسخ دهد، گفت: اشکذر به شک شورای قوی همراه با مدیریتی کلان نیازمند است.

وی مدیریت کلان را شامل مجموعه راه حل هایی برای حل مشکلات تمام مناطق شهرستان در کنار حفظ وحدت و انسجام شهرستان برشمرد و تصریح کرد: شورا نماینده مردم است و باید در تصمیماتشان خواسته تمام مردم را مد نظر داشته باشند. 

عضو شورای شهر اشکذر در گفت و گو با خبرنگار نسیم صادق، با اشاره به عملکرد چهار ساله شورای شهر اشکذر اظهار داشت: سعی ما بر این بوده تا با نگاهی وسیع مشکلات شهر را بررسی و بر اساس نیازهای موجود در اولیت قرار دهیم.

وی با اشاره به تشکیل 300 جلسه شورای شهر طی چهار سال گذشته، مهمترین اقدامات شورا را اینگونه ارزیابی کرد: پیگیری جذب خیّرین محترم ،جهت مشارکت در پروژه های عام المنفعه شهرداری اشکذر از جمله: فرهنگ سرای آمفی تأتر و سالن اجتماعات، مسجد روضه الشهدا، مسجد و زمین ورزشی در پارک بزرگ شهر، ساخت غسّالخانه مجهز در روضه الشهداء، المان میدان امام رضا «ع». پیگیری احداث پل دسترسی به ایستگاه راه آهن اشکذر و نزدیک شدن حدود 2 کیلومتر مسیر رفت و برگشت دسترسی به ایستگاه.  برگزاری جلسات متعدد پرسش و پاسخ و ارائه گزارش کار به مردم در مساجد و نقاط مختلف شهر (8جلسه). پیگیری انتصاب نیروهای بومی متعهد و متخصص در سمت های مدیریتی شهرستان. پیگیری طرح های عمرانی مورد نیاز شهری و موارد دیگری که به آن در گزارش های قبل اشاره شده است.

رهبر فرزانه انقلاب در سخنانی انتخابات شوراها را گامی بسوی تحقق کامل قانون اساسی برشمرده و گفتند: "خداى متعال را شکر گزاریم که در انتخابات شوراها یک نهاد دیگر براى خدمت به مردم تأسیس شد و ملت ایران یک گام دیگر به تحقق کامل قانون اساسى مترقى جمهورى اسلامى نزدیک گشت. اکنون که در سالروز پیام امام عزیز و در سالى که به نام گرامى آن یگانه‌ى دوران نامگذارى شده، این نهاد اصیل آغاز به کار مى‌کند، از صمیم قلب آرزو مى‌کنم که شوراهاى اسلامى شهر و روستا بتواند در سمت اهداف والا و انقلاب بنیانگذار نظام اسلامى تلاش و فعالیت کند و در چهارچوب تکالیف قانونى خود به رفع مشکلات مردم بپردازد." ۰۸/۰۲/۷۸
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.