Skip to Content

استعدادی که روزهای روشنی در پیش خواهد داشت


سیدمجتبی چاووشی خواننده‌ی نوجوانی است که این روزها سعی می‌کند در عرصه موسیقی ارزشی و انقلابی آثارش را به گوش مخاطبان برساند.
استعدادی که روزهای روشنی در پیش خواهد داشت

به گزارش یزدرسا، سید مجتبی چاووشی‌زاده از بچه‌های دهه‌ی هفتاد است، یعنی شهریور 1379 در باغ شهر تفت(استان یزد) به دنیا آمد. او دوران تحصیلات ابتدایی را در شهر مقدس قم گذراند و بعد از آن برای ادامه تحصیل به زادگاه خود بازگشت و در مدرسه نمونه ملاصدرا در مقطع راهنمایی درس خواند. چاووشی‌زاده هنوز دانش‌آموز است و سال سوم دبیرستان را در رشته انسانی  و در دبیرستان شاهد شهیدرمضان‌زاده یزد ادامه می‌دهد.

 این نوجوانِ دانش‌آموز اکنون یکی از خوانندگان مطرح عرصه موسیقی در استان یزد است. چاووشی‌زاده در این سال‌ها توانسته خودش را به عنوان خواننده‌ای ارزشی و انقلابی مطرح کند. حجاب، وطن، مقاومت و کودکان یمن موضوع‌هایی است که تا کنون، چاووشی‌زاده درباره‌شان خوانده است.

این خواننده‌ی نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی تسنیم، می‌گوید:‌ من از کودکی با نوازندگی اُرگ با موسیقی ‌آشنا شدم اما آموزش جدی موسیقی را ازسال 1390 با نوازدگی پیانو نزد استاد احمدی آغاز کردم.

او ادامه می‌دهد: علاوه بر خوانندگی و نوازندگی آهنگسازی هم می کنم که در آهنگسازی بیشتر به خودم متکی بودم و سعی کردم با اتکا به دانش موسیقی و بهره گیری از کتاب های آموزشی تمرین کنم و مشغول به کار شوم. البته لطف دوستان خوبی چون نوید صالح زاده هم نصیب حال من شد که او به حق از بهترین های یزد در میکس و مسترینگ است.

چاووشی‌زاده که خواندن را با مداحی آغاز کرده، تاکید می‌کند: از کودکی علاقه شدید به مداحی داشتم و خواندن را با مداحی شروع کردم و برای نخستین بار در هیئت جوانان بازار شهرستان تفت نوحه خواندم. آن زمان کلاس چهارم دبستان بودم. از سال 1388 مداحی را جدی‌تر دنبال کردم و توانستم در مسابقات قرآت و عترت طیِ چهار سال متوالی رتبه اول استان و رتبه پنجم و هشتم کشوری را در رشته مداحی کسب کنم.

او درباره‌ی الگویش در کارِ خوانندگی می‌گوید:‌ یکی از مشوق‌های من که باعث شناختم از موسیقی ارزشی شد کارهای حامد زمانی است. آشنایی با آثار او مهمترین مشوقم برای ورود به عرصه موسیقی ارزشی بود.

چاووشی‌زاده درباره‌ی نخستین کارهایش اشاره می‌کند: برای اولین بار خودم شروع به شعر گفتن کردم و شعری درباره مادر نوشتم، هرچند ترانه‌ای قوی نبود اما سعی کردم روی آن شعر ملودی پیاده کنم. بعدها با یکی از دوستانم در عرصه موسیقی آشنا شدم و موضوع اولین کار رسمی‌ام را با او هماهنگ و مطرح کردم و با کمک او به صورت رایگان اولین کارم درباره شهدا ساخته شد. از آنجا انگیزه پدر ومادرم هم برای ادامه کار من بیشتر شد و مشوق من در این راه بودند.

در ادامه می‌توانید دو قطعه از آثار سیدمجتبی چاووشی‌زاده را بشنوید و یا دانلود کنید:

دانلود قطعه‌ی نیومدی

 

 

 دانلود رفیق راه

 

 

انتهای پیام/

Loading the player...

Loading the player...


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.