Skip to Content

در آستانه ایام نوروز


بدون شک اخذ تدابیر بازارسنجی و بازاریابی برای جذب هرچه بیشتر گردشگر به شهرستان اشکذر می تواند درآمد بیشتری را نصیب مردم این دیار کند. اماکن تاریخی به تنهایی جذابیت ندارند، این مدیران گردشگری هستند که به یک بنای تاریخی ارزش افزوده می بخشند و بهای آن را در چشم گردشگر صدچندان می کنند.

نسیم صادق، مقاصد گردشگری دارای ابعاد مختلفی هستند که می‌توان آن‌ها را در چهار دسته اصلی قرار داد: اقتصاد، زیرساخت، محیط طبیعی و جامعه. این ابعاد نه تنها بر گردشگری مؤثر هستند، بلکه بر یکدیگر نیز اثر می‌گذارند. براساس تحقیقات و مطالعات متعددی که در زمینه موفقیت صنعت گردشگری در کشورهای مختلف صورت گرفته است، یکی از مهمترین عوامل جذب گردشگران، زیرساخت مناسب است.

همچنین توسعه‌یافتگی جامعه با شاخص‌هایی چون امید به زندگی، مالکیت تلویزیون و کامپیوتر و نیز سرانه مطالعه نشان می‌دهد که هر چه میزان این توسعه‌یافتگی بیشتر باشد، گردشگران بیشتری به آن کشور سفر می‌کنند. ابعاد اقتصادی و محیط طبیعی اگرچه در درجات پایین‌تر بر گردشگری تأثیر می‌گذارند، دارای اثراتی مهم بر زیرساخت و جامعه هستند.

شهرستان اشکذر به لحاظ نزدیک بودن به استان یزد به عنوان اولین شهر خشت خام دنیا از ظرفیت بالایی برخوردار است، چرا که شهرستان اشکذر پیشانی استان یزد و دروازه‌ی ورودی به دارالعباده محسوب می شود اما سوال اینجاست که برای این مهم چه اقدامات بازاریابی گردشگری صورت گرفته است.؟

شهرستان اشکذر با توجه به جاذبه‌های گردشگری کهن و ۶۰ اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی نظیر بزرگ‌ترین آسیاب آبی، روستای تاریخی عصرآباد، مجموعه سلطان بندر آباد، مسجد ریگ رضوانشهر، چشمه آب قل خضرآباد و  آب‌انبارها، مساجد و کویر بکر و دست‌نخورده این استعداد را دارد تا گردشگران بی‌شماری را در ایام نوروز به خود جلب و جذب نماید اما تبلیغات اساسی در این زمینه منوط به ایام نوروز شده و این به تنهایی نمی تواند گردشگران را آنطور که باید به شهرستان جذب کند.

بدون شک اخذ تدابیر بازارسنجی  و بازاریابی برای جذب هرچه بیشتر گردشگر به شهرستان اشکذر می تواند درآمد بیشتری را نصیب مردم این دیار کند. اماکن تاریخی به تنهایی جذابیت ندارند، این مدیران گردشگری هستند که به یک بنای تاریخی ارزش افزوده می بخشند و بهای آن را در چشم گردشگر صدچندان می کنند.

نصب چند بنر در جاده و فلکه ورودی هرچند تابلوی خوبی است، اما نمی تواند همه آنچه را که یک گردشگر نیاز دارد به وی هدیه دهد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.