Skip to Content

در کنار اظهار نظرهای مسئولین


مردم شهرستان اشکذر معضلات زیست محیطی و آلودگی هوا را مشکل اول زندگی خود می دانند و این درحالی است که قبل از این نظرسنجی بارها نظرات مردم، کارشناسان و مسئولین زیست محیطی در خصوص آلودگی بیش از حد هوا به مسئولین تذکر داده شده بود.

به گزارش خبرنگار نسیم صادق، مسئله محیط زیست یکی از مهمترین مسائلی است که زندگی بشر را درگیر خود می کند چرا که ارتباط مستقیمی با سلامت جامعه دارد. وجود هوایی پاک و آسمانی آبی نعمتی است که خداوند به بندگان خود عطا کرده ولی در عین حال شاهد سلب این نعمت خدادادی به دست کسانی هستیم که به جای مردم و برای مردم تصمیم می گیرند و زندگی را به کامشان تلخ می کنند.

دشت یزد- اردکان پر ترافیک ترین منطقه صنعتی استان یزد است که با بی برنامگی و مدیریت غلط بسیاری از صنایع آن در حریم جاده و شهرها احداث شده اند و هوا را برای مردم نا سالم کرده اند.

رستاق از توابع شهرستان اشکذر است که در مرکز این آلودگی ها قرار گرفته است آلودگی تولید شده توسط کارخانه ها در این بخش به حدی است که صدای مردم را در آورده و امام جمعه جدید رستاق در آخرین اظهارات خود در این خصوص به مسئولین استان یزد هشدار جدید داد.

 

 

هشدار امام جمعه رستاق به مسئولین استان

"«حجت الاسلام دلاوری» امام جمعه رستاق در خطبه های نمازجمعه هفته گذشته ضمن گلایه ازمسئولین شهرستان ومنطقه بخاطر وجودمشکلات عدیده ای که سالها ازوجودآنها می گذرد ومسئولین نسبت به آن بی تفاوت بوده اند اعلام کرد:مسئولین درجهت رفع آلودگیهایی که قریب بیست وچندسال است با ایجادصنایع بزرگ وکوچک دراطراف رستاق دامن گیرمنطقه شده و جزضرروزیان جسمی وروحی برای مردم چیزی نداشته  فکری بکنند. دلاوری تصریح کرد: ما دررستاق حتی یک فضای سبزدرخورشان یایک پارک نداریم."

«فولاد یزد1» با کدام منطق توجیه پذیر است؟

دهقانی کارشناس ارشد رشته مدیریت قبلا در گفت و گو با نسیم صادق گفته بود: "هوای یزد را بر خلاف آنچه در رسانه ها اعلام می کنند آلوده و ناسالم است، مدیریت حاکم بر استان یزد مدیریتی در جهت بهبود شرایط زیست محیطی نیست و تعریف صنعت در این استان از اساس اشتباه بوده است.

وی نحوه استقرار صنایع در این استان را نشان دهنده مدیریت غلط حاکم بر صنایع یزد برشمرد و خاطرنشان کرد: متاسفانه این مدیریت غلط ارثی است که از مدیران گذشته استان به مدیران حال آن سرایت کرده که اگر چنین نبود امروز کسی از طرح فولاد یزد یک به عنوان یک دست آورد بزرگ اقتصادی صحبت نمی کرد.

وی افزود: امروزه کشورهای پیشرفته دنیا چیزی به نام تولید فولاد برایشان تعریف نشده چون آن ها نمی خواهند مردمشان به مرض ام اس، نظیر مردم اصفهان دچار شوند.

کارخانه فولادسازی با ظرفیت تولید بیش از 700 هزار تن بیلت ترکیبی آلیاژی و کربنی در مساحتی به وسعت 300 هکتار در مجاورت کارخانه فولاد آلیاژی ایران به نام «طرح فولاد یزد یک» در حالی عملیات اجرایی آن آغاز شده است که 38 لیتر بر ثانیه از آب انتقالی سهم این طرح می شود، یعنی رقمی معادل با 3 میلیون و دویست و 83 هزار و دویست لیتر در روز.!"

 

« ۷۷٫۸%» مردم شهرستان اشکذر معضلات زیست محیطی و آلودگی هوا را مشکل اول زندگی خود می دانند

طی نظرسنجی سایت اشکذرنیوز « ۷۷٫۸%» مردم شهرستان اشکذر معضلات زیست محیطی و آلودگی هوا را مشکل اول زندگی خود می دانند و این درحالی است که قبل از این نظرسنجی بارها نظرات مردم، کارشناسان و مسئولین زیست محیطی در خصوص آلودگی بیش از حد هوا به مسئولین تذکر داده شده بود.

این نظر سنجی شامل چهار گزینه بوده که در ذیل آورده شده است:

معضلات زیست محیطی و آلودگی هوا   ۷۷٫۸%

مشکل اشتغال جوانان شهرستان    ۱۲٫۵%

مشکلات راه های شهری و بین شهری   ۶٫۲۵%

مرمت و رسیدگی به آثار باستانی و جاذبه های گردشگری ۴٫۱۷%
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.