Skip to Content

نماینده مردم یزد و اشکذر:


رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در نشست هم اندیشی مسئولین موسسات آموزش عالی آزاد گفت: با توجه به پتانسیل های طبیعی استان شاخص اصلی استان یزد نه در صنعت است و نه در کشاورزی بلکه استان یزد دارای پتانسیل تولید علم است که از طریق افزایش کمی مراکز و یا رشته هایی که مورد نیاز استان نیستند حاصل نمی شود لذا نگاه آموزش عالی استان و تفکر اساتید ما به دور از هر گونه نگاه حذبی باید بیشتر به کیفی سازی، تولید علم و رشته های مرتبط با آن متمرکز شود.

 

به گزارش نسیم صادق، نشست هم اندیشی مسئولین و اساتید موسسات آموزش عالی آزاد با حضور محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در محل هتل زنبق برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست دکتر"مهدی محمودی مهریزی"مدیر موسسه آموزش عالی آزاد مهریار یزد و مدیر برگزاری این نشست هدف از برگزاری هم اندیشی را بررسی مشکلات موسسات آموزش عالی آزاد استان به عنوان بازوی فعال وزارت علوم اعلام کرد و افزود: موسسات آموزش عالی آزاد در استان ها می توانند نقش تعیین کننده ای در ارتقای علم و فرهنگ علم محوری در هر استان داشته باشند در حالی که کمتر مورد توجه مسئولین امر قرار گرفته اند و امید است با تشکیل مداوم این جلسات بتوان راهکاری برای حل مشکلات مراکز عالی آزاد در استان یزد در جهت ارتقای آموزش عالی استان اتخاذ شود.


در ادامه محمد صالح جوکار رئیس مجمع نمایندگان استان یزد  گفت: استان یزد تا به حال رشد خوبی در ایجاد فضای علمی داشته است و با سابقه خوبی که در زمینه علم محوری دارد می تواند به قطب علمی کشور تبدیل شود ضمن اینکه در برخی زمینه های آموزش عالی اعم از بحث های پژوهشی و تولید علم و فناوری باید پشتکار و جدیت بیشتری داشته باشد.


جوکار افزود: با توجه به پتانسیل های طبیعی استان شاخص اصلی استان یزد نه در صنعت است و نه در کشاورزی بلکه استان یزد دارای پتانسیل تولید علم است که از طریق افزایش کمی مراکز و یا رشته هایی که مورد نیاز استان نیستند حاصل نمی شود لذا نگاه آموزش عالی استان و تفکر اساتید ما  به دور از هر گونه نگاه حذبی باید بیشتر به کیفی سازی، تولید علم و رشته های مرتبط با آن متمرکز شود.


به گفته این مقام مسئول صنایع استان می توانند در ارتباط بیشتر خود با مراکز آموزش عالی آزاد زیر نظر دانشگاه علمی و کاربردی از آموزش های تخصصی بهره مند شده و ارتباط خود را با دانشگاه و علوم تخصصی قوی تر کنند.


وی ادامه داد: مراکز آموزش عالی آزاد نیز با برگزاری دوره های کوتاه مدت در این رابطه کمک کننده¬ی ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه خواهند بود بنابراین بستر مناسب برای شکل گیری ارتباط هر چه بیشتر صنعت استان با مراکز آموزش عالی آزاد باید فراهم شود،ما نیز در صورت ارائه¬ی طرح جهت همکاری صنعت با موسسات آموزش عالی آزاد حمایت های لازم را انجام خواهیم داد.


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در خصوص تداوم این نشست اظهار کرد: این نشست هم اندیشی می تواند به کارگروه تبدیل شود و در تداوم خود به نظاماتی که مانع پیشرفت پژوهش و تولید علم در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آزاد استان شده است، بپردازد.
انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.